איך להיות קבלן

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

איך להיות קבלן

על כל קבלן קיימת אחריות חוזית מהותית להעניק ללקוחו מוצר מוגמר איכותי ואמין על פי הסכם שנחתם בין שני הצדדים. בכדי להיות זכאי לבצע הסכם מסוג זה, על איש המקצוע לדעת איך להיות קבלן מבחינה חוקית / רשמית. במאמר הבא נפרט אודות התהליך להפיכת קבלן מוסמך בתחום הבנייה, מה המשמעות של קבלת רישיון מסוג זה ומהם היתרונות בכך עבור בעל המקצוע.

מיהו קבלן?

על פי ההגדרה, קבלן יכול להיות אדם פרטי או חברה/תאגיד המעניקים מוצר או שירות לצד אחר בהתבסס על הסכם שנחתם ביניהם באופן רשמי. מוצרים אלו כוללים גם את נושא הקמת מבנים שונים עבור לקוחות פרטיים, ציבוריים או אף ממשלתיים בהתאם להסכמי עבודה שנחתמים בין הצדדים. כיוון ששלבי הקמת מבנים עוסקים בהליכים מהותיים הנוגעים לבטיחותם של דיירי המבנה, בעלי המקצוע העוסקים במלאכה מחויבים לעשות זה באופן מקצועי ואיכותי על פי התקנות המחייבות אותם בחוק.

משום כך נחקק חוק רישום קבלנים משנת 1969, המגדיר את התקנות לביצוע עבודות בנייה בענפים ראשיים ומשניים הנעשים על ידי קבלנים מנוסים. נוסף לתקנות אלו, החוק קובע כי ישנם קבלנים המחויבים להוציא רישיון קבלן בכדי לבצע עבודות בנאיות בענף התמחותם.

איך להיות קבלן

מה המשמעות של הוצאת רישיון קבלן?

על אף שחובת הוצאת רישיון קבלן אינה חלה על כלל קבלני הבנייה בענף זה, כמו לדוגמה קבלן שיפוצים או קבלן אחר העוסק בענפים משניים בתחום הבנייה, ישנה משמעות גבוהה להחזקת רישיון מסוג זה עבור בעל המקצוע. רישיון קבלן מעניק לבעל המקצוע את האישור הרשמי לכך שמדובר בקבלן איכותי ומנוסה בתחומו, כיוון שהגוף האחראי על מתן רישיון זה הוא רשם הקבלנים הממונה מטעם משרד הבינוי והשיכון. בכדי לאשר את הבקשה למתן הרישיון, רשם הקבלנים מתבסס על הכשרתו המקצועית והמעשית של איש המקצוע המגיש בקשה לרישיון, ובהתאם לכך מאשר או דוחה אותה.

איך להיות קבלן מטעם המדינה?

בכדי להוציא רישיון קבלן מטעם המדינה, על הקבלן להגיש בקשה מסודרת למחלקת רשם הקבלנים האחראית על הליך בירוקרטי זה. ההליך כולל מילוי טפסים המופיעים באתר משרד הבינוי והשיכון הכוללים פרטים אישיים של הקבלן, מידע אודות העסק או החברה הקיימת בבעלותו וכמובן אישורים ומסמכים המעידים על הכשרתו המקצועית והניסיון שצבר במהלך השנים.

מהם התנאים לביצוע הרישום ברשם הקבלנים?

כיוון שרשם הקבלנים מתבסס על מקצועיות וניסיון בתהליך אישורי הבקשה להענקת רישיון קבלן מוסמך, על מגיש הבקשה לעמוד בכמה תנאים ראשוניים הכוללים הכשרה עיונית ומעשית בתחום התמחותו. על פי המופיע בחוק, קבלנים המופיעים בפנקס האדריכלים והמהנדסים שצברו ניסיון של שנתיים לפחות זכאים לקבלת הרישיון. בכדי לאפשר גם לקבלנים ללא הכשרה אקדמית לקבל רישיון משמעותי זה, רשם הקבלנים מאפשר גם לבעלי מקצוע שרכשו השכלה מקצועית בבית ספר להנדסאים או טכנאים להחזיק ברישיון כזה, בתנאי שצברו לפחות ארבע שנות ניסיון בשטח.

קבלן רשום – מה היתרונות בכך?

קבלת רישיון של קבלן רשום מהווה למעשה את אפשרות רישומו של קבלן הבנייה בפנקס הקבלנים הארצי, וכך לאפשר לו להיות נגיש לעבודות ופרויקטים רבים ומגוונים מצד לקוחות פרטיים ו/או ציבוריים. כיוון שלקוחות אלו מעדיפים שבעל מקצוע איכותי, מקצועי, מנסה ואמין בתחומו יבצע את העבודה עבורם – הם פונים לחיפוש קבלן בנייה רלוונטי עבורם דרך פנקס הקבלנים, המכיל מאגר מגוון של בעלי מקצוע בתחום שעברו את מבחן המקצועיות והאמינות באופן רשמי, וכך מאפשרים למנף את המוניטין וההצלחה הכלכלית של הקבלן.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

איך להיות קבלן

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו