אישורי עבודה לפלסטינים וקבלן רשום

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

אישורי עבודה לפלסטינים וקבלן רשום

ישנם הרבה יתרונות לקבלנים בעלי תעודת 'קבלן רשום', על פני קבלנים שאינם רשומים בפנקס הקבלנים. קבלן רשום זוכה ליחס מועדף אצל לקוחות בשל חותם האיכות שהוא נושא על עצמו, מעצם היותו חלק מהזכאים להיקרא קבלן רשום,. הוא זכאי ביתר חופשיות לתוכניות מימון ע"י חלק מהגופים הפיננסיים ובמיוחד הוא רשאי להשתתף במכרזים ממשלתיים ובפרויקטים מרכזיים ובהיקף כספי גבוה יותר, במגזר הציבורי ובקרב חברות גדולות.

אולם היתרון המוחלט, העצום והמשמעותי ביותר של קבלן רשום על פני קבלן שאינו רשום, נעוץ באפשרות של קבלן רשום להעסיק כחוק עובדים זרים ובמיוחד לקבל אישורי עבודה לפלסטינים, שיעבדו אצלו בפרויקט הבניה. קבלן שאינו רשום, פשוט אינו יכול להגיש כלל בקשה לוועדה שדנה בכך.

למה אישורי עבודה לפלסטינים חשובים?

הערכות מדברות על כך שבענף הבניה מועסקים בממוצע, למעלה מ-80 אלף פועלים פלסטיניים מידי יום. חלק מן העובדים האלו מגיעים מידי יום לעבודה בבניין וחוזרים ליישוביהם בערב וחלקם בעלי רישיון גם לשהות וללון בישראל, במהלך הלילה. 80,000 איש הם כח עבודה עצום וענף הבניה זקוק נואשות לכח עבודה זה, שכן אילולא פועלים אלו, רבים מן הפרויקטים פשוט אינם יכולים להיות מבוצעים.

קבלנים רבים, כלל אינם יכולים להתחיל פרויקט, אם אינם יודעים כי מובטח להם כמות ידועה של פועלים פלסטינים. בהעדרם, הפרויקט יכול להיתקע, תאריך המסירה להתאחר והקבלן מפסיד זמן וכסף רב סביב הדחייה. יתרה מזו, רוב מוחלט של מומחי ענף הבניה, סבור כי חסרים עדיין עשרות אלפי ידיים עובדות בענף, גם כאשר העובדים הפלסטינים מועסקים במלואם, כל שכן, כאשר הם אינם יכולים להיכנס לישראל מפאת חוסר באישורים. גם המדינה מבינה את חשיבות העסקתם (גם בשל הצד הביטחוני-מדיני) ומאפשרת זאת, במידה ובעקבות בקשות המוגשות מהקבלנים.

אישורי עבודה לפלסטינים וקבלן רשום

שני אישורים

כאשר אנו מדברים על אישורי עבודה לפלסטינים, אנו מדברים למעשה על מכלול של 2 אישורים, הצריכים להינתן. האישור הראשון, הוא באחריות העובד הפלסטיני עצמו והוא צריך לקבלו מידי המנהל האזרחי ביהודה ושומרון, שם בודקים את התאמתו הביטחונית. הקבלן מצידו, צריך להגיש בקשה לרישיון בצד הישראלי. הוא עושה זאת באחת מ-9 לשכות מחלקת התשלומים של רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים. המטרה כאן, היא להקפיד על החלק המנהלתי והכלכלי הקשורים להעסקה, בין השאר על דיני עבודה, תשלומים, מיסים הכרוכים בתהליך העסקה וכו'.

הגשת הבקשה ע"י הקבלן אינה פשוטה כלל וכלל. ראשית, היא אינה יכולה להיות כללית בעלמא אלא מפורטת מאוד בטבלה, כולל שמות המיועדים להעסקה ופרטים עליהם וכן לשייך אותם לפרויקט ספציפי. בכך למעשה מתחייב הקבלן כי אישורי עבודה לפלסטינים אלו הינם רק לתקופת הפרויקט וכי בסיומו, יפקעו האישורים. בנוסף, חייב הקבלן לצרף שלל מסמכים, אודות הפרויקט עצמו וכן אודות היקפי העבודה שלו ונתונים כלכליים נוספים, המעידים על איתנותו הפיננסית והכלכלית. חשוב להדגיש, גם אם העובד מחזיק באישור אבל לקבלן אין אישור –  חל איסור העסקה על הקבלן ואם יפר אותו יועמד לדין פלילי.

כמה טוב להיות קבלן רשום

לא כל חברה קבלנית רשאית לקבל מכסות להעסקת עובדים פלסטינים. כאמור, בראש ובראשונה היא חייבת להיות חלק מפנקס הקבלנים המנוהל ע"י רשם הקבלנים. גם לאחר הגשת הבקשה, אין מחובתה של הועדה הבוחנת את הבקשות, לקבל את כל מלוא הבקשה וכך היא אכן נוהגת ברבים מן המקרים.

מכאן מתחדדת החשיבות של 2 נושאים: תנאי הבקשה ואופי הבקשה. בהינתן חשיבות קריטית להוצאת אישורי עבודה לפלסטינים, הרי שעמידה בתנאי 'הקבלן הרשום' הופכת לאקוטית. לכן יש צורך להקדים תרופה למכה ולפעול בהקדם ובמהירות להשגת הרישיון המיוחד באמצעות חברות מקצועיות המלוות את התהליך מול רשם הקבלנים.

גם אופי הבקשה וצורת הבקשה הם קריטיים, שכן בקשת האישורים הסבוכה, הפוגשת את הבירוקרטיה הישראלית ואת הרגישות של הנושא, מחייבת טיפול מדויק ביד אומן. גם כאן, נכנסות החברות המלוות לתמונה והן מספקות שירותי סיוע לבקשה, איסוף חומרים, ייעוץ כלכלי ויעוץ משפטי.

'יובל סגל' הנה חברת יעוץ, ליווי וסיוע לקבלנים בדרכם להפוך לקבלנים רשומים מן המניין, הזכאים למגוון ההטבות השמורות לקבלנים רשומים, בהם האפשרות לקבלת אישורי עבודה לפלסטינים בישראל. מאחורינו שורה ארוכה של הצלחות וסיוע לקבלנים בתחום ונשמח לסייע גם לך, במידה ונדרש.

אישורי עבודה לפלסטינים וקבלן רשום
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רשם הקבלנים העלאת סיווג

רשם הקבלנים העלאת סיווג

כל מי שמכיר את עולם הבנייה מקרוב, כנראה שמע על העלאת סיווג. העלאת סיווג יכולה לשפר את המוניטין שלכם

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!