סיווג קבלנים

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

אם אתם עוסקים בתחום הבנייה, ודאי אתם יודעים שקבלנים מסווגים ע"פ רמות מיומנות והענף בו הם עוסקים, היקפים כספיים של עבודות ושנות ניסיון בכל ענףסיווג קבלנים מחלק אמנם את הקבלנים לדרגות ויכולות בנייה שונות, אך הסיווג אינו קבוע. בנייה. בעוד שהחוק מגביל את היקף הפרויקט שלקבלן רשום מותר להוציא לפועל, הסיווג עצמו מחלק את הקבלנים הרשומים לדרגות שונות. במילים אחרות, סיווגים.

סיווג קבלנים מחלק אמנם את הקבלנים לדרגות ויכולות בנייה שונות, אך הסיווג אינו קבוע. בשפה פשוטה, הסיווג של קבלן רשום יכול להשתנות במהלך שנות עבודתו בתחומי הבנייה. אם למשל קבלן מסווג בדירוג המאפשר לו להקים ולסלול כבישים ותשתיות, ייתכן שבמהלך השנים הוא יצבור ידע והשכלה בבניית גשרים, מה שיוביל לשינוי הסיווג. לפני שנעמיק בסיווג קבלנים ובענפי הבנייה השונים, בואו נדבר בקצרה של תפקידו של הקבלן.

מהו תפקידו של קבלן מורשה?לפני שנעמיק בסיווג קבלנים ובענפי הבנייה השונים, בואו נדבר בקצרה של תפקידו של הקבלן.

קבלן בניה ושיפוצים הינו בעל מקצוע בעל רישיון לעבוד בענף הבנייה. קבלני בנייה אחראים על התכנון, הניהול והפיקוח על בניית מבנים. בתוך כך, קבלני בנייה אחראים על ניהול היבטים שונים של פרויקט בנייה מתחילתו ועד סופו. הם מפקחים על הכול, החל מהריסה והכנת האתר ועד התקנת מתקנים וגימור סופי. הקבלנים גם צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם כל בעיה שמתעוררת במהלך הפרויקט כמו עיכובים בלתי צפויים או שינויים במפרטי התכנון.

קבלני בנייה ושיפוצים אחראים על בנייה ושיפוץ של מבני מגורים, מסחר ותעשייה. הם נדרשים להיות בעלי רישיון ברוב המדינות, כאשר בישראל קיים סיווג קבלנים אשר מדרג את היקפי העבודות שקבלנים רשאים לבצע, בין אם בנייה פרטית או מסחרית. בסופו של דבר, קבלני בנייה ושיפוצים מורשים הם אנשי מקצוע מיומנים המתמחים בתכנון, כמו גם בניהול ובניית תהליכים מבניים. יש להם הבנה מעמיקה של תהליך הבנייה, כולל החוקים והתקנות המסדירים את הענף והתהליכים השונים.

האם ניתן לעלות בסיווג קבלנים?הם נדרשים להיות בעלי רישיון ברוב המדינות, כאשר בישראל קיים סיווג קבלנים אשר מדרג את היקפי העבודות שקבלנים רשאים לבצע, בין אם בנייה פרטית או מסחרית.

אכן כן, ניתן לעלות בסיווג הקבלני. אם עליתם בסיווג שלכם, החוק למעשה יתיר לכם לבצע עבודות גדולות יותר, כלומר עבודות קבלניות בהיקפים כספיים יותר רחבים. אז איך זה עובד? ובכן, התקנות של הרישום של הקבלנים יוצרות חלוקה של קבלנים רשומים לסוגי ענפי בנייה שונים.

בעוד שענפי הבנייה מתחלקים ל-3 קבוצות (א, ב, ג), ההבדל בין הדירוגים טמון בהיקפי הפרויקטים המותרים לביצוע. מטבע הדברים, אם גובה התקרה של היקפי העבודה של קבלן בסיווג 1 הוא X ₪, אותו סכום יהיה בתחתית הרף של היקפי העבודה בסיווג בדרגה 2.

כיצד מדורגות הקבוצות?האם ניתן לעלות בסיווג קבלנים?  אכן כן, ניתן לעלות בסיווג הקבלני. אם עליתם בסיווג שלכם, החוק למעשה יתיר לכם לבצע עבודות גדולות יותר

בכל קבוצה קבלנית אתם תמצאו 5 דרגות, 1 – 5. בעוד שהמספר מסמל את היקף הכסף המקסימלי, הוא למעשה מהווה דירוג הכנסתי ורווחי. ככל שהדירוג המספרי גבוה יותר, ככה הפרויקטים הם בעלויות גבוהות יותר. בדרך כלל, כל הקבלנים אשר נרשמים בתור קבלנים מורשים מתחילים את דרכם המקצועית במספר 1. לאחר שנה, אם הקבלו הוכיח שהוא מבצע היקפי פרויקטים גדולים באיכויות מספקות, משתנה הסיווג של הקבלן לדרגה 2. וזו בעצם הכוונה לשינוי הסיווג הקבלני של קבלן רשום.

יש לציין, כי קבלני שיפוצים קטנים עשויים להיות רשומים בסיווג מיוחד. בדרך כלל, יהיה מדובר בעבודות בעלות היקפים מרביים מצומצמים יותר מאלו של קבלנים בסיווג רגיל. כמו קבלנים אחרים, קבלני שיפוצים קטנים יכולים עם הזמן לרכוש יותר השכלה, ידע וניסיון ולשנות את הסיווג שלהם. כלומר להעלות אותו.

מהו קוד הענף שלכם בענף הבנייה?סיוע בהעלאת סיווג קבלנים  אם אתם מעוניינים להעלות את הסיווג הקבלני שלכם, אבל אין לכם את המשאבים האנרגטיים או את הזמן לכך

ענף הבנייה הראשי הוא נרחב מאוד וכולל מס' תחומי בנייה שונים. קוד הענף הראשי הוא (100) [ג], ואפשר למשל לדבר על  פיתוח חצרות, שבילים, מדרגות וגידור מקומות חניה, כאשר קוד ענפי השמנה האלו הוא [ג]. כלונסאות, מיקרופייל וקירות סלארי מסווגים בקוד [א], בעוד שעבודות בטונים ובניית שלדים מסווגים בקוד הענף המשני [ב]. זאת ועוד, שיפוצים הם תחת קוד [ב], ועבודות אבן ביבש או ברטוב על קירות מבנים מדורגים בקבוצת ענף השמנה [ב]. אם אתם עוסקים בתחום של דריכת בטון באתר, קוד הענף שלכם הוא [ב], ואם אתם עוסקים באיטום מבנים קוד הענף שלכם הוא [ב] גם כן. כמו כן, הרחבת מבנים היא בדירוג קוד ענף [א], וקוד הענף של בנהיה טרומית הוא [ג].

מעבר לענף הבנייה הראשי, תוכלו למצוא בטבלת הסיווג של קבלני ישראל גם את ענף הכבישים, תשתיות ופיתוח, כמו גם בניית גשרים, נמלים ועבודות ימיות, מערכות אלקטרומכניות ועוד. באופן כללי וללא התייחסות פרטנית לקבלנים עם הגבלות, קבלנים בדרך כלל יכולים לעלות בסיווג לאחר שנה מהרישום לסיווג הנוכחי.

סיוע בהעלאת סיווג קבלנים

אם אתם מעוניינים להעלות את הסיווג הקבלני שלכם, אבל אין לכם את המשאבים האנרגטיים או את הזמן לכך, כדאי לדעת שחברות פרטיות יכולות לסייע לכם בכך. חברות אלו יודעות ומכירות את הבירוקרטיה הכרוכה בשינוי סיווג קבלנים, מכירות את רזי המערכת מבפנים ויכולות לקצר לכם משמעותית את התהליך, כמו גם לחסוך זמן וכסף.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

רשם הקבלנים סיווג

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו