סיווג קבלני

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

אולי אתם כבר קבלנים רשומים ומורשים, ואולי אתם בדרך להיות קבלן רשום. ככה או ככה, כנראה שכבר הבנתם כי סיווג קבלנים הוא תהליך מורכב וכזה שלא ממש קל להבין אותו על רגל אחת. וזו המטרה של המאמר הבא, לעשות לכם סדר ולדבר על סיווג קבלני, מהו? הנה כל המידע.

סיווג קבלנים מהווה רשומה לכל דבר, כאשר הרשומה הזאת נשענת על 3 קריטריונים שונים. יש לכם את הקריטריון של האותיות, המספרים ומספרי קוד הענף שלכם. בזמן שהאותיות מסווגות את סוג הענף שבו תעסקו, המספרים מציגים את הוותק שלכם באותו ענף. בתוך כך, קוד הענף בעצם מהווה סימן לשם הענף שלכם.

מה חשוב לדעת על סיווג קבלני?ככה או ככה, כנראה שכבר הבנתם כי סיווג קבלנים הוא תהליך מורכב וכזה שלא ממש קל להבין אותו על רגל אחת.

כל מי שאי פעם עסק או היה מעורב בענף הבנייה, בטוח כבר הבין מתישהו שסיווג קבלני מהותי ליכולת והאפשרויות לעבוד באותו תחום קבלנות. במילים פשוטות יותר, ללא סיווג קבלני כמחויב בחוק, הקבלן לא יוכל להציע את שירותיו ללקוחות, לא יוכל לגשת למכרזים של קבלנות, להוציא לפועל עבודות קבלנות במסגרות ממשלתיות וכולי.

למעשה, החוק בישראל מגביל את ההיקף של הפרויקטים אשר מותרים לביצוע על ידי הקבלן הרשום. לשם כך, החוקים בישראל מחלקים את הקבלנים הרשומים לדרגות עבודה שונות, כלומר סיווגי עבודות קבלנות.

מה אומרת עלייה בסיווג הקבלני ומה משמעותה?סיווג קבלנים מהווה רשומה לכל דבר, כאשר הרשומה הזאת נשענת על 3 קריטריונים שונים.

אם למשל עליתם בסיווג הקבלני שלכם, החוק יתיר ביצוע עבודות גדולות יותר ובהיקפים רווחיים יותר משמעותיים. לפיכך, קבלן שרוצה להתקדם בקריירה שלו ולגרוף יותר רווחים יצטרך, עם הזמן, לרכוש יותר ותק, ניסיון ולטפס בסיווג הקבלני שלו.

כאמור, התקנות של הרישום של הקבלנים מחלקות את הקבלנים הרשומים לענפי העבודה השונים שהם עובדים בהם. זאת, כאשר הענפים מסווגים ל-3 קבוצות – א, ב, ג. אחד ההבדלים בין הקבוצות הוא, בהיקפים הרווחיים ובעבודה עצמה המותרת לקבלן הרשום. באופן טבעי, ענף ג' יכלול עבודות בהיקפים משמעותית יותר גדולים מענף א'.

מה מבחינת הקריטריון של המספרים בסיווג הקבלני?כל מי שאי פעם עסק או היה מעורב בענף הבנייה, בטוח כבר הבין מתישהו שסיווג קבלני מהותי ליכולת והאפשרויות לעבוד באותו תחום קבלנות.

מבחינת הקריטריון של המספרים, צריך לדעת שבכל קבוצה יש 5 דרגות. בעוד שהמספר מסמל את ההיקפים המקסימליים של העבודה והרווחיות שלה, ככה גם ייקבעו גודל הפרויקטים שמותר לקבלנים מורשים לבצע. מטבע הדברים, כל קבלן יתחיל סיווג קבלני במספר 1, כאשר לאחר רכישת הניסיון המתאים יוכל להתקדם למס' 2 וכן הלאה.

עוד חשוב לציין, כי קבלנים קטנים רשאים לבצע עבודות שיפוצים קטנות בהיתר מיוחד וסיווג ייעודי לשיפוצים קטנים. כמו קבלנים אחרים, גם קבלני שיפוץ קטן יכולים לעלות עם הזמן בסיווג הקבלני שלהם ולבצע עבודות בהיקפים משמעותיים יותר.

החלוקה של סיווג קבלני – ענף 100כל קבלן יתחיל סיווג קבלני במספר 1, כאשר לאחר רכישת הניסיון המתאים יוכל להתקדם למס' 2 וכן הלאה.

כמו שאמרנו, סיווג קבלני מחלק את הקבלנים הרשומים לסוגי עבודות בהיקפים משתנים. מטבע הדברים, כל ענף של קבלנות יכלול עבודות אחרות, כך יוצא שענף 100-ג' יכלול עבודות כמו פיתוח של חצרות ושבילים, כמו גם מדרגות, גדרות מסוגים שונים ואפילו בניית מקומות חניה. כמו כן, ענף 100-ג' עשוי לכלול גם עבודות כלונסאות, מיקרופייל, קירות סלארי, בניית שלדים ועוד.

ענף זה (100) יכול גם לול עבודות חשמלאות ו\או תקשורת מבנים, התקנת מתקנים של מיזוג אויר, מתקני הסקה וחימום במבנים מכל הסוגים, מדרגות נעות, מעליות במבנים ועוד. ומה כוללים הענפים האחרים? המשיכו לקרוא.

מה כולל ענף 200 בסיווג קבלני?ענף 200 של סיווג קבלני יכול לכלול עבודות עפר וחציבה, כמו גם עבודות אספלט מסוגים שונים, מסועות בטון ועוד.

ענף 200 של סיווג קבלני יכול לכלול עבודות עפר וחציבה, כמו גם עבודות אספלט מסוגים שונים, מסועות בטון ועוד. ענף זה גם יכול לכלול התקנת קווים של תקשורת, חפירת תשתיות למטרת התקנת קווי מים וביוב. ענף זה גם יכול לכלול ביצוע התקנת והנחת קווי חשמל, מערכות תאורת כבישים, התקנת רמזורים עירוניים וביצוע עבודות סלילה.

מה כולל ענף 300 בסיווג הקבלני?

ענף 300 בסיווג קבלני יכול לכלול עבודות קונסטרוקציות ו\או עבודות פלדה לגשרים, כאשר אלו יכללו בד"כ גם עבודות בניית בטון לגשרים. מעבר לענפים של 100, 200 ו-300, ישנם גם ענפי קבלנות בסיווג הקבלני שכוללים עבודות ימיות (400) ועבודות של מערכות אלקטרו-מכניות בתחנות שאיבה (500).

טיפים למציאת הקבלן הנכון לסוג עבודה שלכםענף 300 בסיווג קבלני יכול לכלול עבודות קונסטרוקציות ו\או עבודות פלדה לגשרים, כאשר אלו יכללו בד"כ גם עבודות בניית בטון לגשרים.

בסופו של דבר, הקבלנים, לא כולם אותו דבר. איכות עבודתם, אמינותם ותשומת הלב שהם נותנים לפרטים משתנים מאוד. כדי למצוא קבלן טוב, צריך לדעת מה לחפש בקבלן וכיצד למצוא אותו. קודם כל, אם יש לקבלן אתר אינטרנט, בדקו את האתר שלו וראו אם יש לו תיק עבודות קודמות שדומה למה שאתם מחפשים. כמו כן, תבדקו עם חברים ובני משפחה אם הם מכירים קבלנים שהם יכולים להמליץ לכם עליהם. כמו שאומרים, אין חכם כבעל ניסיון.

כחלק ממחקר השוק שלכם למציאת קבלן נכון, תקראו ביקורות מקוונות. אפשר לעשות את זה דרך הרשתות החברתיות, דרך פלטפורמות כמו גוגל ביזנס ועוד. ולא פחות חשוב, בקשו הפניות מאנשים אחרים שהשתמשו בשירותי הקבלן בעבר. זה נקרא "רשימת לקוחות ממליצים".

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

קבלן רשום 131

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו