קבלן רשום שיפוצים

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

קבלן רשום שיפוצים

ענף הבנייה נושא אחריות רבה בכל הנוגע להקמה ובנייה של מבנים ותשתיות בכל רחבי הארץ. כדי להסדיר נושא חשוב זה, המדינה מינתה את רשם הקבלנים, שהיא מחלקה ייעודית מטעם משרד הבינוי והשיכון שתפקידה לפקח על כל אנשי המקצוע העוסקים בתחום זה. אנשי מקצוע אלו מוכרים כקבלני בנייה, ולכן כדי לעסוק בענף הבנייה והתשתית באופן חוקי עליהם להיות רשומים בפנקס הקבלנים הרשמי.

עניין זה מתייחס אל קבלני בנייה העוסקים בעבודות בנייה ראשיות ומשניות, אך אינו מעמיד את קבלני השיפוצים תחת עיניו הבוחנות של רשם הקבלנים. משום כך נושא קבלן רשום שיפוצים שנוי במחלוקת, ועליו נרחיב בהרחבה בהמשך מאמר זה.

מיהו קבלן רשום שיפוצים?

קבלן רשום שיפוצים הינו איש מקצוע מענף השיפוצים הפועל באופן מוסדר תחת פיקוחו של רשם הקבלנים, זאת לאחר שביצע רישום תקף ורשמי להופעתו בפנקס הקבלנים הארצי. כדי לפקח על תהליכי הרישום של אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים בענף הבנייה, קיים חוק רישום קבלנים המעניק הכרה מלאה לקבלני בנייה לעסוק בתחום עיסוקם.

כך לדוגמה קבלן חשמל המעוניין לבצע פרויקט בנייה כזה או אחר, מוכרח להציג אסמכתא המעידה על רישומו בפנקס ו/או רישיון קבלן רשום המוענק לו במעמד הרישום ברשם הקבלנים.

קבלן רשום שיפוצים

מהו קבלן רשום?

קבלן רשום הוא למעשה קבלן בנייה או תשתיות ששמו מופיע בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים, והוא מחזיק ברישיון קבלן רשום תקף המעניק לו את הסמכות לבצע עבודות בנאיות בהיקפים שונים. כאמור, רישום של קבלן רשום נכלל בתקנות המופיעות בחוק רישום קבלנים לעבודות בנאיות, זאת כדי לפקח ולהסדיר את התהליכים הקשורים בכך ולהבטיח כי אנשי המקצוע יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

האם חוק רישום קבלנים תקף גם לקבלני שיפוצים?

חוק רישום קבלנים מגדיר את מכלול התנאים המחייבים את הקבלנים הרשומים שקיבלו רישיון של קבלן מוסמך, ולכן קבלני בנייה המעוניינים לגשת למכרזים או לבצע פרויקטים בהיקפים שונים יכולים לעשות זאת רק בתנאי שהם מוגדרים כקבלנים רשומים. יחד עם זאת, לשון החוק איננה כוללת בתוכה את התנאים הנוגעים לקבלני שיפוצים, למעט תקנה יחידה הנוגעת לנושא סיווג קבלן רשום שיפוצים.

האם קבלני שיפוצים מחויבים להירשם בפנקס הקבלנים?

משום שהחוק איננו מתייחס לעבודותיהם של קבלני השיפוצים, ניתן לומר כי קבלנים אלו אינם מחויבים לבצע רישום בפנקס הקבלנים לצורך ביצוע עבודות שיפוצים בהיקפים שונים. בשונה מקבלני בנייה מענפים אחרים, קבלני שיפוצים שאינם נכללים בפנקס הקבלנים לא עוברים על החוק ורשאים לגשת לביצוע עבודות שונות, כל עוד מדובר על עבודות שיפוצים בהתאם להתמחותם המקצועית.

מהי המטרה של רישום בפנקס הקבלנים?

המטרה של רישום קבלני בנייה בפנקס הקבלנים היא משותפת, הן עבור בעלי המקצוע המעוניינים להגדיל את מאגר הלקוחות וההכנסות הכלכליות של העסק, והן עבור אנשים פרטיים ו/או יזמים המחפשים אחר אנשי מקצוע מיומנים בתחומם.

משום שחוק רישום קבלנים איננו מחייב באופן רשמי את קבלני השיפוצים להירשם בפנקס הקבלנים, אנשי מקצוע מתחום זה בוחרים להימנע מהליך הרישום, ופשוט ניגשים לבצע פרויקטים ועבודות בידיעה כי אינם עוברים על החוק. למרות חוסר החובה בכך, הליך הרישום בפנקס הקבלנים יכול להניב יתרונות רבים עבור קבלן רשום שיפוצים הבוחר לבצע את ההליך, ולהצטרף אל רשימת הקבלנים הרשומים מטעם משרד הבינוי והשיכון. יתרונות אלו כוללים פנייה נרחבת יותר מאנשים הזקוקים לקבלן שיפוצים, גופים ציבוריים המחפשים אחר בעל מקצוע מנוסה או כל לקוח אחר המעוניין לפנות אל בעל מקצוע מוסמך בענף הבנייה שעבר את ההכשרות המתאימות.

קבלן רשום שיפוצים – לא חובה אך מומלץ לכל בעלי המקצוע בתחום

קבלן שיפוצים המבצע את הליך הרישום אל מאגר הקבלנים הרשומים יכול למנף בכך את הצלחתו, משום שההעדפה המרכזית של הציבור הרחב היא לפנות אל בעל מקצוע איכותי ומנוסה בתחומו. על מנת שקבלן רשום יקבל את ההכרה הרשמית למקצועיותו, עליו לעמוד בתנאים מחייבים הכוללים את הכשרתו המקצועית והשכלתו הרלוונטית בתחום בו הוא עוסק.

קבלן המחזיק ברישיון של קבלן רשום מקבל מעין חותמת איכות למיומנותו מטעם המדינה, דבר המעניק לו יתרון ברור לעומת קבלנים אחרים שאינם מופיעים בפנקס הקבלנים. נוסף על הכרה באיש מקצוע איכותי ומקצועי, אנשים השוכרים את שירותי הקבלן רוצים לדעת כי הוא נמצא תחת גוף מוסדר ומפוקח אליו יוכלו לפנות במקרה שתצוץ בעיה או חריגה בעבודתו. במקרה זה רשם הקבלנים הוא הכתובת אליה ניתן לפנות בכל טענה או בעיה שמתרחשת מול הקבלן, יתרון נוסף הנזקף לזכותו של קבלן רשום שיפוצים.

כיצד מתנהל הליך הרישום של קבלן שיפוצים?

כדי לקבל את הזכאות לרישום בפנקס הקבלנים כקבלן שיפוצים מוסמך, על בעל המקצוע להגיש טפסים ייעודיים לרישום וכן לעמוד בתנאים שהוגדרו על ידי רשם הקבלנים המפקחים על הליך הרישום, עליהם נרחיב בהמשך המאמר. כדי להוכיח את העמידה בתנאים המחייבים שהוגדרו, יש לצרף אל הטפסים המלאים את כלל האישורים והמסמכים הרלוונטיים לכך כמו תעודת סיום ממוסד לימודים מוכר, העתקי חוזים המעידים על ביצוע עבודות בתחום ורכישת ניסיון וכן גם אישורים בירוקרטיים המיוצגים מטעם רואה חשבון ועורך דין.

מהם הקריטריונים לרישום קבלן רשום שיפוצים?

כאמור, קבלן רשום שיפוצים מוכרח לעמוד בכמה קריטריונים מחייבים כדי לקבל את הזכאות לרישום בפנקס הקבלנים. קריטריונים אלו כוללים רכישת השכלה מקצועית מבית ספר להנדסאים, וכן צבירת ניסיון מעשי בפועל של חמש שנים לפחות. נוסף לאלו, על הקבלן לגשת אל מבחני הסמכה ייעודיים הבוחנים את כישוריו על מנת לעמוד במלוא התנאים הנרשים לרישום בפנקס הקבלנים.

שילוב תנאים רבים אלו יחד עם חוסר חובת רישום לביצוע עבודות שיפוצים, מציבים למעשה את אנשי המקצוע בתחום במחלוקת מהותית – ולכן בפועל רק אחוז קטן מקבלני השיפוצים העוסקים בענף זה בארץ, רשומים באופן רשמי בפנקס הקבלנים.

כיצד ניתן למצוא קבלן שיפוצים איכותי ומנוסה?

משום שקבלני שיפוצים רבים בוחרים להימנע מהליך רישום של קבלן רשום שיפוצים, ניתן לומר כי לא בהכרח כל קבלני השיפוצים שאינם מופיעים בפנקס הם אינם מקצועיים בתחומם. לכן עד שענף בנייה זה יוסדר באופן חוקי ורשמי, כשם שהליך רישום קבלן רשום בענפי בנייה אחרים פועל, מומלץ לדעת כיצד לבחור את קבלן השיפוצים המקצועי והטוב ביותר לביצוע עבודות בתחום זה.

בראש ובראשונה יש להעדיף אנשי מקצוע שקיבלו משובים חיוביים לעבודתם, מבני משפחה או מכרים שנעזרו בשירותיהם. מומלץ להקפיד על מימוש חוזה עבודה מוסדר בין שני הצדדים, וכך להבטיח כי העבודה תבוצע באופן איכותי ובזמן שהוגדר מראש. התרשמות מעבודות קודמות של קבלן השיפוצים תוכל גם היא לסייע בבחירת איש מקצוע איכותי, וכך תאפשר תחזית מבוססת לאיכות ומקצועיות העבודה אותה הקבלן צפוי לבצע.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

קבלן רשום שיפוצים

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו