קבלן רשום

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

בעולם הנדל"ן המתפתח בקצב מסחרר וודאי שפגשתם לא פעם בקבלן בנייה אשר אחראי על בניית פרויקט מגורים או לחלופין פרויקט מסחרי כזה או אחר. בשוק קיימים אינספור קבלנים. לכל קבלן יש ייחודית משלו, צורת בנייה מסוימת, ערכים בהם חברתו דוגלת, מוניטין שצבר במהלך השנים, פרויקטים קודמים מהם ניתן להתרשם ועוד….

קבלנים אשר בונים פרויקטים למגורים או כל פרויקט בנייה אחר בישראל- עליהם להיות קבלנים רשומים בכדי שיוכלו לעבוד מלכתחילה בתחום.

מהו קבלן רשום?

קבלן רשום זהו קבלן בניין אשר עוסק בבניית מבנים ותשתיות. בכדי שקבלן יהפוך לקבלן רשום על פי החוק, עליו להיות מלווה ברישיון קבלן ולהופיע בפנקס הקבלנים.
רישיון קבלן הינו רישיון אותו מקבל הקבלן מטעם רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. לכן כאשר הנכם מעוניינים ברכישת דירה, וודאו תחילה שלאותו קבלן אכן יש רישיון חוקי להיות קבלן.

רישיון שכזה מתיר לבעל החברה, הקבלן עצמו, לעסוק בבניית מבנים בצורה חוקית על פי כל כללי ההנדסה והבנייה. במידה וקבלן רוצה להעביר את רישיונו לקבלן אחר- אין באפשרותו לעשות זאת עקב העובדה שהרישיון הינו אישי ולא ניתן להעברה בשום צורה שהיא.

מהם התנאים לקבלת רישיון קבלן?

סעיף 4(א) לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות מציג את התנאים לקבלת רישיון כדין:

א. עליו להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.
ב. בעל וותק של לפחות שנתיים בביצוע עבודות בנייה.
ג. לעניין עבודות בנייה- חשוב שנצברו בזמן חמשת השנים האחרונות.
ד. אדם אשר עבד בתור מנהל עבודה ב-6-12 שנים האחרונות.

בנוסף, בכדי להירשם כקבלן מורשה על הקבלן להיות רשום בתור מהנדס מורשה או אדריכל אשר עסק בענף הקבלנות בתחום הבנייה לפחות שנתיים מתוך חמשת השנים האחרונות.

האם קבלן רשום הינו חלק מאיגוד הקבלנים?

בהחלט. איגוד הקבלנים הינו הגוף הרשמי בארץ שמרכז בתוכו את כלל השירותים הניתנים לקבלן רשום. באיגוד זה לוקחים חלק רק בעלי רישיון מוסדר כדין ולא קבלנים חובבנים ששואפים להיות קבלנים. בנוסף, הקבלן פועל למען שמירה על זכויותיהם וחובותיהם של כלל הקבלנים בארץ. מייצג אותם בסוגיות מורכבות אשר קשורות לכלל הקבלנים ודואג לכל הפרטים הנחוצים לקבלנים באשר הם.

האם כל אדם העוסק בעבודות שיפוץ ובנייה הופך להיות קבלן רשום עם רישיון כדין?

ישנם סוגים שונים של קבלנים ולכן קבלן העוסק בעבודות שיפוצים שונות כגון צביעה, אינסטלציה וכד', אין ספק שעליו להיות מקצועי מספיק בכדי לבצע את עבודתו נאמנה. יחד עם זאת, ההבדל בין קבלן שכזה לבין קבלן בנייה הוא שקבלן אשר בונה מבנים הן למגורים והן לעסקים עוסק בבניית שלד אשר אמור להחזיק את המבנה כולו בכדי שאנשים יוכלו לשהות שם. במידה וכל אדם יוכל לבנות שלד כרצונו ללא הייתר וללא רישיון זו תהיה סכנת חיים למתגוררים באותו מבנה ולכן קבלן העוסק בבנייה שכזו מחויב על פי החוק בקבלת רישיון מוסדר לבנייה.

האם כל אדם החפץ בכך רשאי להירשם כקבלן?

התשובה הינה שלילית. אלו הגורמים המונעים מאדם להירשם כקבלן:

  1. אדם אשר הורשע בעברו בעבירות בנושא תכנון ובנייה – ייתכן כי יבצע את אותן עבירות שוב, בעודו יכול לסכן חיי אדם.
  2. פושט רגל- עלות בניית פרויקט הינה רחבה בהיקפה ולכן אדם הנמצא בקשיים כלכלים לא יוכל להוציא לפועל פרויקט כדין מבחינה כלכלית.
  3. חברות ותאגידים הנמצאים בהליכי פירוק- עקב אי מסוגלות כלכלית למימון פרויקט שכזה.

לסיכום, ניתן להבחין כי כאשר קבלן רוצה להירשם כקבלן על פי החוק, עליו לעמוד בסטנדרטים מסוימים הן מבחינת אישיותו והן מבחינת יכולותיו הכלכליות בכדי לגרום לפרויקט הבנייה להתרומם, להצליח ולהיות בטוח וראוי למגורים עבור בני אדם.

קבלן רשום בפנקס הקבלנים

כיצד נדע שבחרנו בקבלן רשום ואידיאלי עבורנו?

במידה ואנו מעוניינים ברכישת מבנה מקבלן רשום למטרת רכישת דירה עלינו לבצע את הבדיקות הבאות:

  1. בראש ובראשונה עלינו לבדוק כי הקבלן עימו אנו הולכים להתקשר הינו קבלן בעל רישיון כדין.
  2. באפשרותו לגשת לאתר הבנייה ולראות היכן יוקם המבנה עצמו.
  3. ניתן לקבל שמות של לקוחות או להיכנס למבנים אשר נבנו על ידי אותו קבלן ולשאול את דעתם של הרוכשים הקודמים האם הם מרוצים מבחירתם בו והאם חלו תקלות מסוימות. כמובן שלעולם לא נוכל לשמוע רק דברים טובים אך ישנן בעיות מזעריות הניתנות לפתרון עליהן ניתן לחלוף ומנגד ישנן בעיות שורשיות כגון בנייה לקויה ובעיות מהותיות נוספות.
  4. טרם ההחלטה על רכישת המבנה מהקבלן, נקבל מידע על ידי מפרט מכר, בו יוצגו אילו פרטים אנו מקבלים בתמורה לסכום הכביר אותו אנו עומדים להוציא מכיסנו.

זכרו כי לכל קבלן רשום ישנם סטנדרטים שונים בעת הבנייה, אך ישנם דברים עליהן לא ניתן לעבור על סדר היום כגון טיב שלד הבניין ופרטים נוספים הקשורים ליציבות המבנה. יש דברים עליהם ניתן להתפשר והם מינוריים יותר כגון סוג המטבח או הריצוף אותם הקבלן מעניק יחד עם מסירת דירתו ללקוח. אלו נושאים קטנים אותם אדם בוחר על פי יכולתו הכלכלית. נושאים אחרים ובטיחותיים בהם לנו כלקוחות אין זיקה אליהם ועליהם לא ניתן להתפשר כגון תשתיות וצורת בנייה- אלו סוגיות בהן עלינו להאמין ולבחור בקבלן עליו אנו סומכים ובטוחים שיעשה את עבודתו נאמנה עקב עברו המקצועי.

מדוע כדאי לקבלן רשום לעבוד על פי החוק ואילו יתרונות הרישיון מקנה לו?

  • עניין תדמיתי- כל אדם אשר נתקל בקבלן רשום מבין היטב כי הקבלן הנוכחי עומד בכל הסטנדרטים הדרושים ממנו מבחינת החוק. לכן, קבלן רשום בפני הלקוח מצטייר באופן תמידי כרציני יותר ומאפשר לאותו לקוח לסמוך על הקבלן.
  • אופציה להתפתחות מקצועית מהירה יותר- כאשר קבלן הינו קבלן רשום על פי החוק, הוא יכול לגשת למכרזי בנייה גדולים, מהם יכול להגדיל את נפח פעילותו ונפח הכנסותיו. קבלן שאינו רשום על פי החוק, אין באפשרותו להגיש מועמדות למכרזים שונים ולכן תמיד יישאר קבלן בינוני ומטה.
  • קבלת הון גדול יותר מגורמים מממנים- קבלן רשום אשר מבצע עבודות בנייה שונות מכניס לחברה הון עצום לו מודע הבנק ולכן על פי נפח פעילותו הגדל עם הזמן, באפשרות הבנק וחברות האשראי להעניק לו מסגרת והון גדול יותר למימון פרויקטים נוספים. אין ספק כי כאשר מאחורי קבלן יש גב כלכלי חזק הוא יכול לפנות לאפיקים נוספים ולהיות מעורב בבניית פרויקטים נוספים.

לסיכום, קבלן רשום הינו בעל מקצוע עליו ניתן לסמוך שיבנה את ביתנו, משרדנו או כל מבנה אחר על פי החוק. לכל קבלן העוסק והשואף לעבוד בתחום כדאי עד מאוד להפוך לקבלן רשום כיוון שעניין החוקיות פותח בפניו ערוצי התפתחות מגוונים. דנו בסוף המאמר על היתרונות בלהפוך לקבלן רשום. ברצוננו לומר כי ציינו חלק קטן מהם. ישנם יתרונות נוספים בלהפוך לקבלן רשום כגון מספר פניות מלקוחות רבים יותר ועוד…. . קבלן הרוצה להגיע להישגים מרחיקי לכת, עליו לעשות את כל המאמצים הנדרשים בכדי להפוך להיות קבלן רשום.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

רישיון קבלן רשום

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו