קבלנים, מה עליכם לעשות על מנת להיות “קבלנים רשומים”?

תוכן עניינים

לקבלן רשום יש לא מעט היבטים. תחילה, חשוב להדגיש כי התנהלות מול רשם הקבלנים זהו עניין בירוקרטי לכל דבר ועניין. מדובר כאן בעצם באיגוד מקצועי, שהוא חלק ממשרד הבינוי והשיכון. תפקידם של כל אותם אנשי מקצוע הוא לתת את הרישיון לקבלנים הפועלים בישראל – בהתאם למספר קריטריונים שונים. כדי להפוך לקבלן רשום מן המניין העונה על כל אותם קריטריונים – יש לא מעט שלבים במסגרת התהליך שצריך לעבור. ניסיון מוכח בכל הנוגע לביצוע פרויקטים בשטח, הכשרה מקצועית ועוד – כל אלו מהווים חלק בלתי נפרד מהדרך של קבלן להפוך לקבלן רשום. 

 

איך קבלן יכול לקבל רישיון קבלן רשום?

לא מעט קבלנים תוהים כיצד יוכלו לקבל רישיון קבלן רשום מטעם רשם הקבלנים בעצמם. קודם כל, חשוב להדגיש כי על מנת להגיש את הבקשה מלכתחילה, כל קבלן אמור להעסיק בחברה שלו שני אנשי מקצוע. אותם אנשי מקצוע בדרך כלל יהיו הנדסאי בניין, מנהל עבודה או מהנדס בניין. ההרכב אינו משנה – כלומר קבלן המעוניין ברישום יוכל להעסיק מהנדס ומנהל עבודה לצורך העניין או לחילופין, הנדסאי ומהנדס. 

constraction

נושאים עליהם נבחנים 

  • תורת הבנייה – קבלנים נבחנים על תורת הבנייה כולה. נושא זה כולל בין היתר קירות תומכים, עומסים, יציבות וכדומה. כמו כן, חשוב לדעת כי הקבלנים אמורים להיות בקיאים בכל הנוגע לכוחות הפועלים על המבנים השונים.
  • עבודות הבניין – ריצוף, חשמל, גז, חיפויים וכל היוצא בכך.
  • קריאת תכניות בצורה נכונה

 

האם כדאי להתנהל בצורה עצמאית מול רשם הקבלנים?

כלל לא. התנהלות עצמאית מול רשם הקבלנים יכולה לסבך לא מעט קבלנים, ובהתאם לכך אנו לא ממליצים עליה כלל. מנגד, תהליך הנערך לצד חברה מקצועית המתמחה בתחום בהחלט יהיה בחירה טובה הרבה יותר, וזאת בשל מספר סיבות עיקריות:

  • מורכבות התהליך – התנהלות מול רשם הקבלנים מהווה תהליך מורכב למדי. בין היתר, תהליך זה כרוך בהבנה מעמיקה של לא מעט תקנות. בנוסף, לאורך הדרך, קבלנים ימצאו את עצמם מתמודדים עם מסמכים רבים. ניהול עצמאי של התהליך עלול להיות עמוס ביותר עבור אדם אחד. בנוסף, במידה והקבלן אינו מנוסה בכל הנוגע לתחום זה – סביר להניח כי יהיו כאן לא מעט טעויות . 
  • מניעת טעויות – חשוב להדגיש כי טעויות בניהול הרישום, גם הקטנות ביותר – עלולות להביא איתן לא מעט תסבוכות בלתי רצויות. לעיתים אותן תסבוכות עלולות להשפיע בצורה שלילית גם על המשכיות העבודה של הקבלן, וכן גם על נגישות הרישום בעתיד. לכן, נרצה להימנע ממקרים כאלו מראש – ולעבוד אך ורק עם חברה מקצועית שסיוע וליווי מהווים חלק משירותי הליבה שלה.

 

רישום קבלנים עם “מכלל” – לבחור נכון בדרך לרישיון קבלן רשום

כל קבלן היה רוצה להוציא רישיון קבלן רשום, אך לא תמיד יהיה פשוט להגיע לשם לבד – ובדיוק כאן הצוות של מכלל הכשרה מקצועית בע”מ נכנס לתמונה. קבוצת מכלל שמה לעצמה מטרה אחת חשובה – להפוך את סביבת הקבלנים בישראל לסביבה מקצועית, איכותית ואמינה, עם תו תקן גבוה וחסר פשרות. אצל מכלל נוכל למצוא לא מעט שירותים והכשרות. אחד מהשירותים העיקריים המוצעים הוא ליווי מלא לאורך כל הדרך במסגרת תהליך הוצאת רישיון קבלן רשום. בזכות מכלל, תוכלו להוציא את הרישיון הנחשק ולקבל ליווי צמוד לכל אורך הדרך – מבלי שתצטרכו כלל לצאת מהבית. מכלל ילוו אתכם מא’ עד ת’ לכל אורך ההליך הבירוקרטי, ויחסכו לכם זמן ולבטים רבים. אז אם גם אתם מחפשים פתרון יעיל עבור הוצאת רישיון קבלן רשום – קבוצת מכלל היא הפתרון שלכם. מדובר בפתרון נוח, פשוט והכי חשוב – אפקטיבי.

בזכות מכלל תוכלו לקבל את הרישיון שלכם במהירות, בקלות ובמחירים הנוחים ביותר בשוק.

 

שתפו את המאמר:
צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!