רישום קבלן רשום

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

רישום קבלן רשום

קבלן רשום הינו איש מקצוע מענף הבנייה המורשה לבצע עבודות בנאיות בהיקפים שונים, זאת באמצעות החזקת רישיון רשמי הניתן לו מטעם המדינה. על מנת שיוכל לקבל רישיון מסוג זה, ולמעשה את האפשרות לגשת לביצוע עבודות ופרויקטים שונים, עליו לבצע את הליך רישום קבלן רשום על פי התקנות הקבועות בחוק. במאמר הבא נפרט אודות שלבי ההליך, המשמעות בהפיכת קבלן בנייה לקבלן בנייה מורשה והקריטריונים הכרוכים בכך.

כיצד ניתן לבצע רישום קבלן רשום?

כאמור, הליך ביצוע הרישום של קבלן רשום נקבע על פי התקנות בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. בכדי לפקח על ההליך של הרישום ולהעניק את הרישיון המיוחל, מינה משרד הבינוי והשיכון מחלקה ייעודית לכך מטעמו הנקראת מחלקת רשם הקבלנים. משום כך כל בקשות הרישום מועברות אל מחלקה זו, כאשר הן כוללות מילוי מפורט של טפסי בקשה המצויים באתר והגשתם בצירוף אישורים ומסמכים רלוונטיים, המעידים על השכלתו המקצועית וניסיונו המעשי של הקבלן בתחום העיסוק בו הוא מתמחה.

רישום קבלן רשום

מהו תפקידו של רשם קבלנים?

נוסף לניהול הליכי הרישום של קבלנים המבקשים להירשם כקבלנים מוסמכים, רשם הקבלנים אחראי על כלל התהליכים הבירוקרטיים הקשורים לתחום של רישום קבלן רשום. כתוצאה מכך תחום האחריות של מחלקה זו כוללת גם תהליכי פיקוח, הסדרה ואכיפה של תקנות ונהלים הכלולים בחוק רישום קבלנים. לכן כאשר קבלן רשום אינו מבצע את עבודתו באופן איכותי ומקצועי כמצופה ממנו, רשם הקבלנים הוא הגוף הרשמי המחויב להסדיר את הנושא ולנקוט הליכי משמעת רלוונטיים נגד קבלן זה.

מה המשמעות של קבלן רשום?

כדי להבטיח כי העבודות הבנאיות בענף הבנייה יבוצעו על הצד האיכותי והטוב ביותר, על קבלנים רשומים לעמוד במספר תנאים מחייבים כדי לקבל את האפשרות לרישום בפנקס הקבלנים. משום כך ניתן לומר כי המשמעות של קבלן רשום היא למעשה קבלן שעמד בדרישות המקצועיות מטעם המדינה, ולכן זהו איש מקצוע איכותי, מקצועי ואמין המומחה בתחום עיסוקו. הודות לכך, קבלנים רשומים יוכלו למנף את הצלחתם העסקית-כלכלית ולקבל פניות רבות לביצוע עבודות ופרויקטים הקשורים לתחום עיסוקם, אם לצורך עבודות עבור המגזר הפרטי או עבודות במגזר הציבורי.

האם כל קבלן מוכרח לבצע רישום?

תחום הסדרת נושא קבלני הבנייה בארץ נמצא עדיין בהליכים בירוקרטיים, ולכן לא כל קבלן העוסק בענף הבנייה מוכרח לבצע רישום קבלן רשום כדי לגשת לביצוע עבודות ופרויקטים שונים. נכון להיום רק קבלנים העוסקים בעבודות בנאיות בתחומים ראשיים כמו קבלני שלד, חשמל ותשתיות מחויבים לבצע רישום כדי לעסוק בתחום, ואילו קבלנים העסקים בתחומים משניים כמו קבלני שיפוצים אינם מחויבים להירשם בפנקס הקבלנים כדי לבצע עבודות שיפוץ במבנים.

מהם הקריטריונים של רישום קבלן רשום?

רשם הקבלנים מבצע סינון קפדני של קבלני בנייה לצורך מתן רישיון קבלן רשום ורישומם בפנקס הקבלנים. לכן בכדי להיות זכאי להגשת בקשה לרישום, על הקבלן לעמוד במספר קריטריונים מחייבים הקשורים אל המקצועיות והניסיון שהוא צבר. לכן על פי המופיע בחוק, קבלנים הרשומים בפנקס האדריכלים ומהנדסים עם ניסיון של שנתיים רצופות בשטח רשאים לבצע רישום ולהפוך לקבלנים רשומים.

רשם הקבלנים מקל מעט בדרישות אלו, ולכן גם קבלנים שעברו הכשרה מקצועית מטעם בית ספר להנדסאים וטכנאים יוכלו לקבל זכאות לרישום, זאת בתנאי שהם מחזיקים בניסיון מעשי בשטח של ארבע שנים רצופות פחות. נוסף אליהם, גם מנהלי עבודה שצברו ניסיון בשטח של שש שנים לפחות יוכלו לקבל אישור לביצוע הרישום, זאת בהתאם להחלטתו של רשם הקבלנים ומעבר של קורס הכשרה מקצועי ייעודי לכך.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

רישום קבלן רשום

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו