רשיון קבלן

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

אם אתם אנשי מקצוע העוסקים בתחום הבנייה, וודאי נתקלתם לא אחת במונח רישיון קבלן. רישיון מסוג זה מהווה את החלק המרכזי בהתפתחותכם המקצועית, הן מבחינת ההיבט הכלכלי והן מבחינת ההיבט התעסוקתי. כדי שתוכלו לקבל מידע מקיף ומפורט יותר על נושא זה, ריכזנו במאמר אחד את כל מה שצריך לדעת על תהליך הוצאת רישיון קבלן והיתרונות שיש בכך.

מהו רישיון קבלן?

רישיון מסוג זה מעניק לקבלנים בתחום הבנייה את האישור הרשמי לעסוק בעבודות קבלניות, כאשר הגוף המפקח על כך הוא משרד הבינוי והשיכון של המדינה. אנשי מקצוע הרשאים להגיש בקשה לקבלת הרישיון הינם אלו העוסקים באחד מענפי הבנייה כמו חשמל, אינסטלציה, צבע, גמר, שלד ועוד. קבלת רישיון קבלן מאפשר לרשום את הקבלן בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים, שהינה מחלקה השייכת למשרד הבינוי והשיכון והיא האחראית על מתן רישיונות אלו.

חוק רישום קבלנים לעבודות בנאיות

ענף הבנייה בישראל מתנהל על פי חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה הנדסאיות, ולכן הוא נחשב אחד מהחוקים המשמעותיים ביותר בתחום זה. כדי להסדיר את הנושא ולפקח על אנשי מקצוע המבצעים עבודות בנייה, נפתחה רשימה רשמית הכוללת את כל הקבלנים שביצעו רישום אליה לאחר בחינה מדוקדקת של רשם הקבלנים מטעם משרד הבינוי והשיכון. בעל מקצוע בתחום הבנייה המעוניין להיכנס אל רשימה זו, מוכרח לעמוד במספר תנאים מחייבים המעידים על השכלתו המקצועית וניסיונו המעשי בענף הבנייה בו הוא מתמחה.

כיצד ניתן להוציא את הרישיון?

על מנת להוציא את רישיון הקבלן, יש למלא את הטפסים הנדרשים לכך במחלקת רשם הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. טפסים אלו כוללים מידע על פרטיו האישיים של הקבלן, מידע על עיסוקו המקצועי, מידע על היקפי העבודות הבנאיות אותם הוא ביצע ועוד. אל טפסי הבקשה להוצאת הרישיון יש לצרף את כל האישורים והמסמכים הרלוונטיים על הקבלן, ביניהם תעודות והסמכות המעידות על השכלתו בתחום ומסמכים המאשרים את צבירת ניסיונו המקצועי בשטח.

רישיון קבלן רשום

מהם הקריטריונים להוצאת רישיון קבלן?

בעלי מקצוע בתחום הבנייה המעוניינים לקבל רישיון קבלן לעסוק בתחום, צריכים לעמוד בכמה קריטריונים מהותיים שיאפשרו להם להיכנס אל פנקס הקבלנים. על פי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות (1969), אדריכלים או מהנדסים מורשים שעסקו בתחום הבנייה בתקופה של שנתיים רצופות, זכאים לקבל רישיון קבלן. על פי רוב, תנאי הרישום בפנקס וקבלת הרישיון כרוכים בהשכלתו המקצועית של הקבלן, יחד עם ניסיונו המעשי בשטח בזמן עבודתו באתרי הבנייה.

רישיון קבלן ללא השכלה אקדמית

לאור האמור לעיל, החוק מאפשר גם לבעלי השכלה נמוכה יותר להוציא רישיון קבלן, כך שגם אם איש המקצוע הינו הנדסאי או טכנאי מנוסה בתחומו, והוא צבר ניסיון בענף במשך ארבע שנים מתוך שמונה השנים האחרונות, הוא רשאי להגיש בקשה לקבלת הרישיון. בנוסף לאלו, גם בעלי מקצוע ללא כל השכלה בתחום יוכלו להגיש את הבקשה, זאת בתנאי שמדובר במנהלי עבודה בהכשרתם שצברו ניסיון של שש שנים רצופות מתוך 12 השנים האחרונות.  אנשי מקצוע אלו מוכרחים להציג את כל המסמכים המאשרים את צבירת הניסיון המעשי שקיבלו, כמו אישורים ממשרד העבודה בנוגע לפרויקטים שבוצעו, חוזים חתומים, אישורים מעורכי דין ועוד.

הוצאת רישיון קבלן ע"פ תחום עיסוק

הליך הוצאת רישיון קבלן מתבצע על פי ענף עיסוקו של בעל המקצוע המגיש את הבקשה, כאשר הרישיון מעניק לו הסמכה רשמית ותקפה לעסוק בעבודת הבנייה בה הוא המתמחה. לדוגמה, איש מקצוע העוסק בעבודות חשמל במבנים צריך להוציא רישיון ייעודי הנקרא קבלן חשמל, לעומתו איש מקצוע המתעסק בהתקנת מערכות מיזוג אוויר צריך להוציא רישיון של קבלן מיזוג וכך הלאה.

האם כל איש מקצוע בענף הבנייה חייב להוציא רישיון קבלן?

בענף הבנייה יש אינספור בעלי מקצוע כאלו ואחרים, כאשר לא כולם מחויבים על פי חוק בהחזקה של רישיון קבלן. במידה ומדובר על איש מקצוע העוסק בעבודות בנאיות מהותיות המחייבות ידע והכשרה מקצועית לכך, כמו לדוגמה קבלן שלד האחראי על תשתית המבנה, הוא מחויב לעשות זאת רק אם נמצא בידיו רישיון קבלן תקף לכך. לעומת זאת, הוצאת רישיון של קבלן צבע איננה מחייבת את איש המקצוע העוסק בכך, אלא מהווה בעיקר אסמכתא רשמית המעידה על מקצועיותו בתחום זה.

מהם היתרונות של קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים?

בין אם מדובר על דרישה מחייבת מבחינת חוק או צורך לקבלת הסמכה רשמית מטעם המדינה, הוצאה של רישיון קבלן מהווה יתרון ברור לכל איש מקצוע בענף הבנייה העושה זאת. קבלנים המחזיקים ברשותם רישיון תקף לבצע עבודות בנאיות, יקבלו יותר הצעות לביצוע פרויקטים שונים בעצם הימצאותם בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים. כיוון שאנשים מעדיפים להיעזר תמיד באנשי מקצוע מנוסים, מקצועיים אחראיים ואמינים פנקס הקבלנים מאגד בתוכו רשימה של כל הקבלנים העומדים בדרישות אלו.

קביעת היקפי עבודה כספיים

קבלת רישיון קבלן מוסמך יכולה להשפיע רבות על עבודתו של איש המקצוע, הן מבחינה מקצועית-התפתחותית והן מבחינה כלכלית. בהתאם לחוק, רק קבלנים המחזיקים רישיונות תקפים יכולים לבצע פרויקטים בהיקפים גדולים, וכך למעשה להרוויח יותר כסף מהעבודה אותה הם ביצעו. קביעה זו נועדה כדי לעודד אנשי מקצוע להוציא רישיונות לעסוק בענף הבנייה בו הם מתמחים, וכך להצליח ולמנף את חברתם והצלחתם הכלכלית תוך שמירה על מקצועיות ואמינות במהלך עבודתם.

סיווגי רישיון קבלן

קבלנים רשומים המקבלים רישיון לעסוק בענף התמחותם, מקבלים בנוסף סיווג ייעודי מטעם רשם הקבלנים ע"פ הכשרתם וניסיונם בפועל. סיווג זה מאפשר לכל קבלן לבצע עבודות בנייה בהתאם לניסיונו, כאשר הסיווג הנמוך ביותר מיועד לקבלנים מתחילים או כאלו העוסקים בעבודות בנייה בסדר גודל קטן יחסית, כמו לדוגמה קבלני שיפוצים של בנייה. ככל שהקבלן מבצע יותר עבודות הוא צובר יותר ניסיון מעשי, וכך בהתאם יכול להגיש בקשה להעלאת סיווג הרישיון שלו.

רישיון קבלן – רישיון להרוויח יותר

כדי להרחיב כמה שניתן את הפיקוח אחר עבודות בנייה שמתבצעות על ידי אנשי מקצוע שונים בתחום, משרד הבינוי והשיכון קבע מדרגות רישיון לכל קבלן המעוניין להירשם בפנקס הקבלנים. מדרגות אלו מהוות למעשה את הדרך עבורו להתקדם ולעלות בעיסוקו המקצועי, כאשר הגורם המדרבן אותו להתפתח בתחומו הוא הרווח הכספי שהוא עשוי לקבל מכך – ככל שהקבלן יבצע יותר עבודות בנאיות ויצליח להקים מבנים איכותיים, כך הוא יוכל להעלות את מעמדו המקצועי ולקבל עבודות רבות בהיקפים כספיים גדולים.

תהליך הוצאת רישיון קבלן

למרות שהחזקת רישיון קבלן ורישום בפנקס אינם עניין מחייב עבור אנשי מקצוע שונים בענף הבנייה, אין ספק כי הוצאתם אל הפועל תעניק אינספור יתרונות משמעותיים עבור אנשי מקצוע שיעשו זאת. בנוסף לפיתוח מקצועי וכלכלי, הם יוכלו להעלות את הסבירות לקבלת עבודות גדולות ורבות יותר וכך למתג עצמם כבעלי שם בתחום עיסוקם. כדי להקל על תהליך הוצאת הרישיון ולייעל את השלבים הכרוכים בכך, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המלווה את הקבלן לכל אורך הדרך.

רישיון קבלן רשום
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

קורס קבלן בניין

קורס קבלן בניין

מעוניינים להיות קבלני בניין? לשם כך יש לעבור קורס מנהל עבודה, לצבור מעט ניסיון ולאחר מכן לעבור קורס קבלן

התקשרו עכשיו