רשם הקבלנים סיווג

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

רשם הקבלנים סיווג

ענף הבנייה בארץ הוא אחד מהחשובים והמשמעותיים ביותר, משום כך קבעה המדינה מספר תקנות המחייבות את אותם בעלי מקצוע המעוניינים לקבל הכרה רשמית לעיסוקים בתחום. הגוף הממונה על ענף זה הוא משרד הבינוי והשיכון, כאשר המחלקה הייעודית בתוכו האחראית על נושא הרישום כבעלי מקצוע מוסמכים נקראת רשם הקבלנים, שתחומי אחריותה בין השאר היא על קביעת סיווג מקצועי לכל קבלן בנייה המוסמך מטעמה.

במאמר זה נפרט מהו בדיוק רשם הקבלנים, על אילו נושאים הוא אחראי וכיצד הוא קשור אל נושא הסיווג המקצועי של כל קבלן רשום.

מיהו רשם הקבלנים?

כאמור, רשם הקבלנים הוא הגוף הרשמי מטעם משרד הבינוי והשיכון העוסק בנושא רישום קבלנים. הרישום מתייחס אל רישומם של בעלי מקצוע מוסמכים בענף הבנייה במאגר רשמי ומפוקח הנקרא פנקס הקבלנים. על מנת שקבלן בנייה יקבל את הזכאות להיכלל ברשימה זו, עליו להגיש לרשם הקבלנים טפסי בקשה לרישום המפרטים את פרטיו האישיים, פרטים אודות החברה הקבלנית הנמצאת בבעלותו (בין אם מדובר על עוסק יחיד או חברה בע"מ), מידע אודות התמחותו בענף בנייה ראשי ו/או משני וכן מסמכים ואישורים המעידים על הידע והניסיון המקצועי שהוא צבר בתחום עיסוקו.

רשם הקבלנים סיווג

מהם תחומי אחריותו של רשם הקבלנים?

רשם הקבלנים ממונה על מגוון נושאים הקשורים אל רישום קבלנים בפנקס הקבלנים הארצי, ביניהם גם תחומי אחריות הנוגעים לפיקוח, אכיפת תקנות, בירורים בירוקרטיים וכן הליכי משמעת קלים עד חמורים כנגד קבלנים רשומים שהפרו הנחיות ותקנות במסגרת עבודתם. במסגרת הליכי הפיקוח של גוף זה, רשם הקבלנים רשאי לשנות את סטטוס הרישום של הקבלנים שקיבלו את הרישיון וכך בהתאם להקפיא או לבטל אותו.

מהו רשם הקבלנים סיווג?

יחד עם עניינים אלו, רשם הקבלנים מעניק לכל קבלן מורשה מטעמו מקצועי מתוך חמישה סיווגים שונים. סיווג זה מהווה מעין דרגות רישיון לקבלן רשום הקובעות את סוג והיקפי עבודות הבנייה שהוא רשאי לקחת על עצמו. על פי רשם הקבלנים סיווג נמוך מאפשר לקבלן לבצע פרויקטים בהיקף נמוך וכך מוגבל בתקציב, ואילו הסיווג הגבוה ביותר מאפשר לבצע פרויקטים בתחום הבנייה ללא מגבלת היקף ותקציב.

רשם הקבלנים סיווג – מה המשמעות בקביעת הסיווג?

קביעת הסיווג נקבעת על פי הרשם ונמדדת בהתאם ליכולותיו המקצועיות של הקבלן הרשום. לכן ככל שמדובר על קבלן מקצועי ומנוסה בתחומו, כך הסיכויים כי יקבל סיווג גבוה יותר, ואילו קבלן מתחיל או ללא ניסיון רב יקבל סיווג מקצועי נמוך על פי היכולות והניסיון שצבר. סיווג זה מאפשר לקבלנים לבצע רק עבודות בנאיות שהם מסוגלים לקחת על עצמם, וכך לוודא כי יעשו את עבודתם באופן איכותי, יסודי וכמובן בטיחותי.

בנוסף למשמעות המקצועית שיש בהגדרת הסיווג לכל קבלן, מדובר על משמעות כלכלית מהותית עבור הצלחת העסק של אותו בעל מקצוע, כיוון שככל שייקבע לו סיווג גבוה יותר כך הוא יוכל לבצע עבודות גדולות ורווחיות יותר.

האם ניתן לשנות את הסיווג שנקבע?

כיוון שקיים אינטרס כלכלי מובהק בנושא רשם קבלנים סיווג, קיימת אפשרות לשנות את הגדרת הסיווג שנקבעה לקבלן, וכך לאפשר לו לגשת אל פרויקטים גדולים ומשמעותיים יותר. גם במקרה של העלאת סיווג רשם הקבלנים הוא הגוף האחראי על כך, זאת לאחר שהקבלן הגיש לו טפסי בקשה ייעודיים להעלאת סיווג בצירוף אישורים ומסמכים המוכיחים כי הוא זכאי לקבל סיווג גבוה יותר לתחום העיסוק המקצועי שלו.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

רשם הקבלנים סיווג

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו