רשם הקבלנים פנקס

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

רשם הקבלנים פנקס

בכדי לפקח אחר ההתנהלות של קבלנים ואנשי מקצוע מענף הבנייה, מינה משרד הבינוי והשיכון גוף רשמי לכך הנקרא רשם הקבלנים. גוף זה מנהל את תהליכי הרישום של קבלנים מוסמכים בפנקס הקבלנים הארצי, נוסף על ניהול הליכים בירוקרטיים שונים הנוגעים לאיכות עבודתו של קבלן שהוסמך על ידם. קבלת ההכרה הרשמית מטעם רשם הקבלנים והופעה בפנקס הקבלנים היא מהותית עבור כל בעל מקצוע, ולכן נפרט במאמר הבא את המשמעות הנובעת מכך ומה כרוך בהליך זה.

מהו פנקס הקבלנים?

פנקס הקבלנים הוא מאגר שמות ארצי ומקוון המאגד את שמותיהם של כל קבלני הבנייה שעמדו בתקנות הרישום, ולכן עברו בהצלחה את הקריטריונים הדרושים להכרה כקבלנים מוסמכים בתחומם. באמצעות פנקס הקבלנים הציבור הרחב יכול לבצע חיפוש אחר בעל מקצוע איכותי ומיומן, כדי לבצע עבודות בנאיות על פי תחום ההתמחות שהוגדרה לו במעמד הרישום. כיוון שמאגר זה מפוקח על ידי רשם הקבלנים, יש להגיש בקשות לרישום בפנקס לגוף זה בליווי טפסים ייעודיים ומסמכים רלוונטיים לבקשה.

רשם הקבלנים פנקס

כיצד נקבע איזה קבלן יכנס אל פנקס הקבלנים?

תחום הבנייה הוא מהותי כיוון שהוא עוסק בין השאר גם בנושאי בטיחותם של הדיירים השוהים במבנים, שהוקמו על ידי קבלנים ואנשי מקצוע  העוסקים בענף. משום כך ההחלטה בנוגע להוספתו של קבלן לפנקס הקבלנים, והכרתו כקבלן איכותי ומנוסה בתחומו, תלויה בהחלטת רשם הקבלנים על פי האישורים הנלווים לטפסיי הבקשה. אישורים אלו צריכים לכלול הוכחות אודות הכשרתו המקצועית והמעשית של הקבלן, כאשר הוכחות אלו צריכות להיות בקנה מידה אחיד עם אלו המופיעות בתקנות הרישום.

על פי סעיף 4 בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, על הקבלן להופיע בפנקס האדריכלים והמהנדסים כדי להיות זכאי לרישום בפנקס, נוסף לצבירת ניסיון של שנתיים בשטח. מתן אישור על ידי רשם הקבלנים ורישום בפנקס הקבלנים מתאפשר גם לקבלנים שאינם מהנדסים/אדריכלים, בתנאי כי מדובר על בעלי מקצוע שרכשו השכלה מקצועית רלוונטית וצברו ניסיון מעשי רב יותר בשטח – ארבע שנים להנדסאים ושש שנים למנהלי עבודה.

מהי המשמעות של רישום בפנקס הקבלנים?

כיוון שרישום בפנקס הקבלנים תלוי בתנאים מחייבים ומעט מורכבים, ישנם בעלי מקצוע הבוחרים לפסוח על תהליך זה ולהמשיך לעסוק בעבודות בנייה ללא רישום שמם בפנקס. למרות חוסר החובה לביצוע הרישום עבור קבלנים העוסקים בענפים משניים בתחום הבנייה, אין ספק כי הגשת בקשה אל רשם הקבלנים והופעה בפנקס תהווה יתרון משמעותי עבורם הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית.

עצם הופעתם של קבלנים במאגר הארצי של קבלני בנייה מוסמכים מאפשרת להם לקבל הכרה רשמית לעיסוקם, ובכך לקבל עדיפות גבוהה יותר עבור אנשים ועסקים המעוניינים להעסיק בעלי מקצוע מקצועיים בענף הבנייה, לעומת פנייה אל קבלנים לא מוכרים ולא מסמכים שאינם רשומים בפנקס הקבלנים.

מה הקשר בין סיווג מקצועי לפנקס הקבלנים?

נוסף לרישום שמם של קבלני בנייה מוסמכים מטעם רשם הקבלנים, פנקס הקבלנים מקטלג את אותם קבלנים גם על פי הסיווג המקצועי שהוקצה להם במעמד הרישום, כאשר רמות הסיווג נעות מסיווג 1 שהוא הנמוך ביותר ועד סיווג 5 המאפשר לבצע פרויקטים מכל סוג וללא הגבלה.

כיוון שמקצועיותו וניסיונו של כל קבלן נבחנים באופן יסודי, מוגדרים עבורו סוגי העבודות אותם הוא יוכל לבצע בהתאם לרקע המקצועי שהוא הציג לרשם הקבלנים. הסיווג המקצועי מגדיר לכל קבלן את ההיקפים התקציביים של כל עבודה, כך שבדרך הזו ניתן להבטיח כי כל בעל מקצוע יוכל לבצע עבודות בנאיות התואמות את כישוריו המקצועיים.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

רשם הקבלנים פנקס

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו