תקנות סיווג קבלנים

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

הסדרה של עבודות קבלניות לרוב תתבצע ע"י חוקים ותקנות שונות, כאשר החוק הראשי, שנקרא חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות, הוא החוק עליו מבוססות תקנות סיווג קבלנים. מה חשוב לדעת בנושא? המשיכו לקרוא לקבלת תשובות מלאות.

על פי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות, שאותו מנה והסדיר רשם (איגוד) הקבלנים, אנשי המקצוע השונים מסווגים לפי רמות מומחיותם, לפי ההשכלה שלהם, הניסיון והוותק ועוד. החוק הנ"ל תחת האחריות של משרד הבינוי והשיכון, כאשר גוף הרשם (איגוד הקבלנים) הוא זה שמנהל ומסדיר את פנקס הקבלנים. מהו פנקס הקבלנים? בפנקס הקבלנים נרשמים בעלי המקצוע השונים העוסקים בתחום הרחב כל כך של בנייה, שיפוצים, תשתיות ועוד.

מה חשוב לדעת על תקנות סיווג קבלנים?הסדרה של עבודות קבלניות לרוב תתבצע ע"י חוקים ותקנות שונות, כאשר החוק הראשי, שנקרא חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות, הוא החוק עליו מבוססות תקנות סיווג קבלנים.

תקנות סיווג קבלנים משלימות, למעשה, את הנחיות שנקבעו בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות. התקנות האלו קובעות את אמות המידה המותאמות לכל סיווג הקבלנים שרשומים בפנקס הקבלנים. כאן יש לציין, כי לא כל הקבלנים הפעילים אכן רשומים בפנקס הקבלנים הישראלי. לפיכך, טרם תשכרו את השירות של קבלן, יהיה חשוב לוודא שמדובר בקבלן רשום ומסווג בפנקס הקבלנים.

אם כך, מהו רישום קבלנים וכיצד הוא בעצם מבוצע בפועל? רגע לפני שנענה על השאלה הזאת, חשוב להבין שהתקנות מסייעות להגברת המקצועיות של קבלנים רשומים. אם כך, מהו בעצם רישום קבלנים וכיצד הרישום מיושם?

אז מהו רישום קבלני ומה יתרונותיו?תקנות סיווג קבלנים משלימות, למעשה, את הנחיות שנקבעו בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות.

קודם כל, חשוב להבין שחוק רישום קבלנים, שנחקק בשנת 1969, הגדיר בפועל את העקרונות שמשמשים עבור בדיקת האיכות והכשירות של קבלנים בכל ענפי הבנייה השונים. למעשה, לפני חקיקת החוק ב-1969, ענף הבנייה בישראל היה מאוד פרוץ, מה שהוביל אותו להתנהל על פי אמות מידה לא סדירות ואפילו מסוכנות.

מאז 1969 ובמהלך כל השנים, לא היה ניתן לעולם להגיד שכל אנשי המקצוע העוסקים בענף הבניין – אכן רשומים בפנקס הקבלנים. אבל יחד עם זאת, הקבלנים אשר עוסקים בתחומים ראשיים של בנייה אכן רשומים בדרך כלל. מדוע? מכיוון שללא רישום בפנקס הקבלנים, עבודתו של הקבלן תהיה מוגבלת למדי.

מדוע עבודתו של קבלן תהיה מוגבלת ללא רישום בפנקס?הקבלן לא יוכל להירשם למכרזים ולהגיש את מועמדותו למכרזי בנייה המוצעים ע"י המדינה וגופים אחרים. לפיכך, תקנות סיווג קבלנים מציעות את החידוש שלהן והתועלת שבצידן.

למשל, ללא רישום בפנקס הקבלנים, הקבלן לא יוכל להירשם למכרזים ולהגיש את מועמדותו למכרזי בנייה המוצעים ע"י המדינה וגופים אחרים. לפיכך, תקנות סיווג קבלנים מציעות את החידוש שלהן והתועלת שבצידן. מדוע? ובכן, תקנות סיווג קבלנים מהוות מעין השלמה לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות. בכך, התקנות מסווגות את כל הקבלנים הרשומים לסוגי עבודות שונות.

כך לדוגמה, קבלנים מקבוצה א' ק' יכולים לעסוק בעבודות של שיפוצים גרידא. זאת, בעוד שההיקף הכספי המרבי של העבודות האלו עומד על 350,000 ₪. במקביל לכך, קבלנים שסווגו בקבוצה של א' 1, יכולים להוציא לפועל עבודות שאינן עולות על הסכום 1,592,000 ₪ באתר בנייה\שיפוצים בודד.

הגדרה מדויקת של סיווג קבלניםתקנות סיווג קבלנים מהוות מעין השלמה לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנקאיות. בכך, התקנות מסווגות את כל הקבלנים הרשומים לסוגי עבודות שונות.

לאחר שהבנו מהן תקנות סיווג קבלנים, יש לציין, כי חוק רישום קבלנים הוא החוק אשר מגדיר בצורה המדויקת ביותר שאפשר את תחומי העיסוק בענף הבנייה. עוד חשוב לציין, כי תקנות סיווג קבלנים מסייעות רבות גם לקבלנים עצמם. מעבר לכך שתקנות אלו מסווגות את עבודות הקבלנות השונות, ברגע שקבלן מסוים רשום בפנקס הקבלנים ומסווג לפי סוג התחום שלו – זכויותיו מוגנות ע"י רשם הקבלנים הישראלי.

בכל מקרה של בעיה, לקבלן יהיה גוף מוסדר שעומד מאחוריו ועושה מה שניתן כדי להגן על זכויותיו. בתוך כך, אפשר להגיד שזו המוטיבציה של קבלנים להירשם כקבלני מורשים, אבל לא רק. העובדה הקיימת היא, שקבלנים רשומים מציגים את הרישום שלהם בתור הוכחה וראיה לכך שהם מספקים עבודה איכותית אשר עומדת בתקני הבטיחות הנדרשים. ובסופו של דבר, זה מתבטא בכסף. אם הקבלן מורשה, הוא יגבה יותר על עבודתו האיכותית.

חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיותכי תקנות סיווג קבלנים מסייעות רבות גם לקבלנים עצמם. מעבר לכך שתקנות אלו מסווגות את עבודות הקבלנות השונות

חוק זה כולל את הרישום של הקבלנים לסוגים שונים של עבודות בנייה בנאיות, כאשר יהיה מדובר בד"כ בתחומים הבאים: תחום הבנייה, כמו גם תחום סלילת ובניית כבישים, תחום פיתוח תשתיות, בניית גשרים ועוד. עבודות הבנייה הבנאיות יכולות לכלול תחומי משנה נוספים, למשל, עבודות עפר ובניית שלדים, כמו גם עבודות מיזוג אוויר, עבודות שיפוצים, איטום מבנים וגגות, עבודות חשמל, רמזורים, צינורות ועוד.

בסופו של דבר, חוק רישום קבלנים נועד למטרה אחת עיקרית – לעשות סדר בתחום עבודות הבנייה השונות. בעזרת פנקס הקבלנים הישראלי, ניתן למצוא את הקבלנים המדויקים ביותר ללקוחות בתחום הבנייה, כאשר בידיהם יהיה את רישיון העבודה הנדרש.

הודות לחוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות, הלקוחות בהחלט יכולים להיות רגועים ולדעת שהם לא נתקלים בחובבן או ברמאים למיניהם שפשוט יברחו עם הכסף שלהם. מאחר שתחום הבנייה הוא תחום מורכב למדי, חשוב שהקבלן שאנו רוצים לעבוד אתו יהיה מסווג בתחום הספציפי של העבודה שהלקוחות רוצים להוציא לפועל.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

קבלן מורשה

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו