קבלן רשום איך מוציאים רישיון קבלן?

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם העוסק כקבלן, חייב לאחוז ברישיון קבלן על פי התנאים המצוינים בחוק ובתקנות. למרבה הצער, בישראל פועלים קבלנים רבים מאוד ללא רישיון ומבלי שהרשויות "מכירות" אותם כלל וזה לא בגלל שאותם קבלנים לא היו רוצים להיות קבלנים רשומים ומורשים, אלא דווקא בגלל שהם לא ממש מכירים את תהליך הרישוי והרישום ולכן נשענים על כל מיני סיפורים ששמעו ויצרו אצלם את ההבנה שאין להם סיכוי או שהם לא עומדים בתנאים. ואכן הרישום כקבלן רשום הוא תהליך שמחייב עמידה בקריטריונים ובתנאים מסוימים, אבל לרוב מדובר בתנאים שכל אדם המעוניין להיות קבלן רשום, יכול לעמוד בהם די בקלות ואף מתאפשר במספר מסלולים שונים שמהם יכול כל קבלן לבחור את המתאים לו. אז סביב כל הנושא של קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן? על כך נדבר בשורות הבאות.

 

מהם התנאים בהם צריך לעמוד בכדי להוציא רישיון קבלן?

קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן?

ובכן, התהליך של רישום קבלן מבוצע על פי תנאים מאוד ספציפיים המוגדרים בתקנות, אך מתאפשר במספר מסלולים שונים, שמהם יכול כל אחד לבחור כמסלול המתאים לו לקבלת הרישיון. המסלול הראשון הוא כמובן המסלול שבו מקבל האדם את רישיון הקבלן על סמך היכולות שלו עצמו ובמקרה כזה נדרש הקבלן להוכיח ניסיון מתאים והשכלה רשמית מתאימה. במילים אחרות, התקנות העוסקות בשאלה קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן, מגדירות את היקף הניסיון שבו צריך לאחוז המבקש על מנת להיות זכאי לקבלת רישיון קבלן והן מגדירות את ההשכלה הרשמית בה הוא צריך לאחוז לאותה מטרה. ניסיון זה יכול להשתנות ממבקש למבקש בהתאם לרקע ממנו הוא מגיע. כך למשל, אדריכל רשום ובעל רישיון יזדקק לשנתיים ניסיון בלבד וכך גם הנדסאי, מהנדס ומנהל עבודה. לעומתם, אדם שאין לו רקע מקצועי רשמי של איש מקצוע בענף הבניין, יצטרך לעמוד בתנאים הניסיון המלאים, קרי ניסיון של 5 שנים בענף הבניין.

פרט לנושא הניסיון, נדרש המבקש לאחוז בתואר לימודים רשמי ולא מדובר בתואר אקדמי כמובן. ישנם כיום מספר מסלולי לימוד המוצעים על ידי מוסדות המוכרים על ידי משרד העבודה והרווחה ומעבירים תכנית לימודים מאושרת להסמכת קבלנים. אלו הם למעשה שני הפרמטרים החשובים שאותם אתם רוצים להבטיח כאשר אתם ניגשים להשלים את ההשכלה הרשמית שלכם – לוודא שאתם מבצעים את ההשלמה במוסד לימודים מוכר על ידי הרשויות ולוודא שתכנית הלימודים כוללת בתוכה את כל נושאי הלימוד המחויבים על פי דרישות החוק לצורך הסמכת קבלנים. ישנם מסלולים שיציעו לכם את היקף חומר הלימוד המינימלי והמתחייב על מנת לקבל הסמכה וישנם כאלה שיציעו לכם מעגלי ידע נרחבים יותר.

מהם המסלולים האחרים להוצאת רישיון קבלן?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, בתחום של קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן היא שאלה שיכולה לקבל מענה במספר דרכים ואחת הדרכים הפחות מוכרות היא הדרך של הוצאת רישיון קבלן באמצעות העסקת עובדים אחראיים. מה זה בדיוק אומר? ובכן, ממש כפי שאתם יכולים לפתוח מוסך על אף שאין לכם שום רקע במכונאות, וזאת באמצעות גיוס של עובדים מקצועיים בתחום מכונאות הרכב, גם בתחום הבניין תוכלו לקבל רישיון קבלן באמצעות גיוס עובדים אחראיים. עובדים אחראיים אלה מוגדרים בחוק כמהנדסים, אדריכלים, הנדסאים, טכנאים ומנהלי עבודה. אם אתם מעוניינים לקבל רישיון קבלן, תוכלו לעשות זאת על ידי גיוס של עובד אחראי כך שעל בסיס יחסי העובד מעביד שלכם איתו, יינתן לכם רישיון הקבלן. כמובן שהעובד עצמו צריך לעמוד בתנאים הנדרשים של השכלה רשמית וניסיון כפי שמוגדר בחוק, אבל מרגע שהנושא הזה כוסה במלואו, תוכלו להפוך לקבלנים רשומים ללא כל רקע או ניסיון בענף הבניין וזאת באמצעות העסקת עובד אחראי.

 

איך מבוצע הרישום עצמו בפועל?

ובכן, תהליך הרישום עצמו הוא תהליך בירוקרטי שבו מתבקש המבקש להוכיח את עמידתו בקריטריונים הנדרשים. במסגרת זו, על המבקש להציג כל מסמך ואסמכתא המעידים על ההשכלה הרשמית שלו ובכלל זה גיליון ציונים ותעודת סיום ממוסד הלימודים בתחום הלימודים הספציפי וכן אסמכתאות המעידות על ניסיון העבודה שלו בתחום. בכלל זה, נדרש המבקש להציג תצהיר חתום על ידי עורך דין, בו הוא מצהיר על הניסיון שלו בענף הבניין ובתחום ההתמחות הספציפי בו הוא רוצה להפוך לקבלן רשום. לאחר איסוף כל המסמכים הנדרשים, יש להגיש אותם למשרדי רשם הקבלנים במשרד השיכון בליווי טופס בקשה מלא ותקין.

לאחר הגשת כל המסמכים יבדוק רשם הקבלנים את הבקשה ובהתאם לעמידת המבקש בתנאים הנדרשים, יגיש את תגובתו – קרי אישור מתן רישיון קבלן והוספת הקבלן לפנקס הקבלנים או דחיית הבקשה תוך ציון האלמנטים החסרים (ניסיון לא מספיק, השכלה רשמית לא מספקת או אולי אלמנטים טכניים חסרים בבקשה), כך שהמבקש יוכל לבצע את התיקונים הנדרשים ולהגיש את הבקשה מחדש. זוהי למעשה התשובה לשאלה בנושא קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן, אך בתהליך הרישום ישנו שלב אחד נוסף חשוב ומכריע שעליו נדבר כעת.

 

 

סיווג קבלן בתהליך הרישום

רישום ורישוי קבלן הם מאוד ספציפיים עבור כל קבלן. במילים אחרות, רישיון קבלן לא מאפשר לכל בעל רישיון לבצע כל עבודה בענף הבניין. הרישיון ניתן למעשה עבור תחום התמחות ספציפי שבו מתמחה הקבלן. כך למשל, כאשר איש אינסטלציה מבקש להפוך להיות קבלן רשום, הוא לא מקבל רישיון לקבלן שלד, אלא לקבלן אינסטלציה בלבד. אותו כנ"ל לגבי קבלן חשמל, קבלן שלד, קבלן גמר, קבלן עפר וכדומה. פנקס הקבלנים מחולק למספר מקצועות ראשיים ובתוך כל מקצוע ראשי, שורה של סעיפי משנה. בכל בקשה נבחנים נתוני הקבלן ובהתאם לכך מתקבלת החלטה באילו סעיפים יסווג הקבלן. זאת ועוד, בזמן רישום הקבלן נקבע גם היקף הפרויקטים שבהם יוכל להשתתף הקבלן. כך למשל, ישנם קבלנים שיקבלו רישיון מלא לקחת חלק בכל פרויקט ללא קשר להיקפו הכלכלי, בעוד אחרים יוגבלו לפרויקטים של עד 3 מיליון ש"ח, עד מיליון ש"ח או עד חצי מיליון ש"ח. קבלן שסווג כקבלן שלד בפרויקטים של עד מיליון ש"ח, יוכל בדרך כלל להיות מעורב בתחום הבנייה הפרטית בלבד בהם מדובר בהיקפי פרויקטים כאלה.

הנושא של סיווג קבלן הוא נושא חשוב מאוד שרבים אינם מכירים אותו ואת חשיבותו. כולם רצים ורוצים להירשם כקבלנים רשומים אך מתעלמים מהנושא שיכריע את מגוון הפרויקטים בהם יוכלו להשתלב. לעיתים ישנן פעולות קטנות שניתן לבצע על מנת להגדיל מאוד את הזכאות להיקפי פרויקטים גדולים יותר ולסיווגים נרחבים יותר וזה מביא אותנו לסוגיה הבאה שעוסקת בשאלה קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן בליווי גורם מקצועי.

 

הוצאת רישיון קבלן בליווי גורם מקצועי

את התהליך של הגשת הבקשה לקבלת רישיון קבלן תוכלו לעבור לגמרי בעצמכם וללא כל סיוע, אלא שזוהי לחלוטין לא הדרך הנכונה והטובה ביותר. כפי שציינו זה עתה, בתהליך הגשת הבקשה, ישנם ניואנסים קטנים שיכולים לשנות עבורכם לחלוטין את הסיווג שתקבלו ואם אינכם מכירים את הניואנסים הללו, ייתכן שתוגבלו מאוד בהיקף הפרויקטים בהם תוכלו לקחת חלק. כמו כן, לאורך תהליך בחינת הבקשה שלכם, ייתכנו אלמנטים שונים שעליהם יכולה הבקשה שלכם ליפול ומהם תוכלו להימנע באמצעות התנהלות נכונה ואיסוף נכון של כל האסמכתאות הנדרשות. על כן, את התהליך של הוצאת רישיון קבלן, בהחלט מומלץ לעבור עם גורם מקצועי שמתמחה ספציפית בתחום זה, שמכיר את פעילותו של רשם הקבלנים ומכיר לעומק את התהליך של הגשת הבקשה ובחינתה. גורם כזה יוכל לבצע עבורכם את כל תהליך הרישום מבלי לפגוע בתשומת הלב והזמן שלכם לעבודתכם היומיומית. אבל עוד הרבה מעבר לכך, גורם מקצועי כזה יוכל להבטיח שתקבלו את הסיווג הגבוה ביותר בו תוכלו להשתלב וזה בהחלט ערך חשוב שאתם לא רוצים לוותר עליו.

כשאנו אומרים גורם מקצועי, אנחנו בשום פנים ואופן לא מדברים על מאכערים. המדובר בחברות מסודרות ורציניות שמציעות שירותים שונים לענף הבניין ואף חברות שמתמחות ספציפית בנושא של הוצאת רישיון קבלן. בחברות אלה תוכלו לקבל את כל התשובות הנדרשות לכם בנושא של קבלן רשום איך מוציאים רשיון קבלן, מה עליכם לעשות בכדי להוכיח עמידה בתנאים ובקריטריונים הנדרשים ואיך תוכלו לשפר את הסיווג שלכם באמצעות פעולות שונות או באמצעות מסמכים שונים שאולי קודם לכן לא חשבתם שהם חשובים או רלוונטיים, אבל יכולים בהחלט לשנות עבורכם את התמונה כולה ולהבטיח לכם רישום בסיווג המקסימלי האפשרי מבחינתכם.

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רשם הקבלנים העלאת סיווג

רשם הקבלנים העלאת סיווג

כל מי שמכיר את עולם הבנייה מקרוב, כנראה שמע על העלאת סיווג. העלאת סיווג יכולה לשפר את המוניטין שלכם

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!