בדיקת קבלן רשום

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

אם החלטתם לבצע שיפוץ מקיף לביתכם, אתם וודאי זקוקים לאיש מקצוע העוסק בתחום שיסייע לכם בכך. לפני שאתם ממהרים לפנות אל בעל מקצוע מומלץ בתחום, או כזה שקיבל ביקורות חיוביות באינטרנט, חשוב שתבצעו בדיקה מהירה בנוגע לניסיונו ומקצועיותו של איש מקצוע זה.

מהי בדיקת קבלן רשום?

בדיקת קבלן רשום היא למעשה פעולה שכל אדם מוכרח לבצע, בטרם הוא מזמין בעל מקצוע בענף הבנייה שיבצע פרויקט כזה או אחר. במקרים רבים עבודות בנאיות מחייבות רק אנשי מקצוע מורשים בתחום לעשות אותן, כאשר אלו הם קבלנים רשומים ומוסמכים מטעם המדינה.

מיהו קבלן רשום?

קבלן רשום הוא בעל מקצוע בענף הבנייה, שקיבל אסמכתא רשמית מטעם המדינה לעסוק בעבודות בנייה ופרויקטים ייעודיים עבורו. קבלן בנייה זה עמד במספר תנאים מחייבים כדי לעמוד בדרישות הרישום, ובכך למעשה קיבל את האישור לעסוק בעבודות בנאיות שונות לאחר שהעיד על מקצועיותו, השכלתו וניסיונו המעשי.

היכן ניתן לבצע בדיקת קבלן רשום?

ניתן לבצע בדיקה מקוונת בנוגע להסמכתו של הקבלן הרשום, באמצעות בדיקה פשוטה, קלה וזמינה עבור כל אדם. באתר של משרד הבינוי והשיכון קיימת מערכת ייעודית עבור בדיקת קבלן רשום, כך שבאמצעות הזנת פרטי הקבלן ניתן לקבל מידע מקיף בנוגע לתחום עיסוקו המקצועי, ניסיונו ותוקף אישורו לעסוק בעבודות בנייה בענף הבנייה בו הוא מתמחה. כל הפרטים האלו זמינים לקהל הרחב באמצעות רשימה ייעודית הנקראת פנקס הקבלנים.

מהו פנקס הקבלנים?

כאמור, פנקס זה מהווה מעין רשימה מפורטת של כל קבלני הבנייה שהעבירו קשה רשמית למדינה כדי להירשם בה. בפנקס הקבלנים מופיעים רק קבלנים שעברו בדיקה יסודית מטעם מומחים של משרד הבינוי והשיכון, ולאחר שעמדו בכל התנאים הדרושים לרישום בפנקס המאשרים את הניסיון המקצועי שיש להם בתחום הבנייה בו הם עוסקים.

כיצד ניתן להירשם בפנקס זה?

הרישום בפנקס הקבלנים מתנהל על ידי מחלקה ייעודית לכך המסופחת אל משרד הבינוי והשיכון. מחלקה זו נקראת רשם הקבלנים, והיא למעשה הגוף האחראי על כל ההתנהלות של הפנקס כמו רישום, מחיקה או הקפאה של אישורי רישיון קבלן רשום וכן הליכי פיקוח ואכיפה כנגד קבלנים רשומים שאינם עומדים בהתחייבויות החלות עליהם.

מהם התנאים לרישום בפנקס הקבלנים

על מנת שקבלן בענף הבנייה יוכל להירשם בפנקס הקבלנים, עליו לעמוד במספר תנאים בסיסיים הנקבעו על ידי רשם הקבלנים האחראי על נושא הרישום. לרוב קבלנים המחזיקים בתעודת אדריכלים או מהנדסים מורשים, וצברו ניסיון של שנתיים לפחות מתוך חמש השנים האחרונות למועד בקשת הרישום, זכאים להירשם בפנקס הקבלנים. נוסף אליהם, החוק מאפשר גם לחסרי השכלה אקדמית להירשם בפנקס, כך שקבלנים המחזיקים תעודה של הנדסאים או טכנאים יכולים להגיש בקשה לרישום, זאת במידה והם צברו לפחות ארבע שנים של ניסיון מעשי בתחום עיסוקם מתוך שמונה השנים האחרונות בטווח מעמד הבקשה.

קבלן רשום – שילוב בין רמת השכלה וניסיון מעשי

תנאי הסף המחייבים את הקבלנים המעוניינים להירשם בפנקס, שמים דגש בעיקר על רמת ההשכלה והניסיון המעשי של כל קבלן על פי הענף המקצועי בו הוא מתמחה. לכן גם בעלי מקצוע שאינם רכשו השכלה בתחום, אם זו השכלה גבוהה או בבי"ס מקצועי, יכולים להגיש בקשה לרישום כל עוד הם מציגים אישורים ומסמכים המעידים על צבירת ניסיון מעשי של לפחות שש שנים בתפקיד מנהלי עבודה, כאשר תקופת זמן זו נכללת בטווח זמן של שתים עשרה השנים האחרונות במעמד הגשת בקשת הרישום.

האם כל קבלן בנייה חייב להירשם בפנקס הקבלנים?

הרישום בפנקס הקבלנים איננו מחייב את כל בעלי המקצוע בתחום הבנייה, אלא רק את אלו העוסקים בענפי בנייה בתחומים ראשיים ומהותיים כמו קבלן שלד לדוגמה. איש מקצוע זה אחראי למעשה על בטיחותם של הדיירים משום שהוא עוסק בהקמת מבנה בעל שלד חזק ויציב, וכיוון שתחום אחריותו כולל עניין חשוב שאין להתפשר בו – רק קבלן מורשה יכול לבצע את העבודה, שזהו קבלן שעבר בדיקה של רשם הקבלנים והוא רשום בפנקס.

תחומי עיסוק של קבלני בנייה

בענף הבנייה קיימים סוגים רבים ומגוונים של תחומים שונים, כאשר החלוקה העיקרית בין תחומים אלו משייכת בעלי מקצוע העוסקים בתחומים ראשיים ותחומים משניים. בתחומים הראשיים עוסקים קבלנים המתמחים בעבודות חשמל, שלד, תשתיות ועוד תחומים בענף הבנייה האחראיים על איכותו ובטיחותו של המבנה. בתחומים המשניים אלו אנשי מקצוע העוסקים בעבודות מהותיות עבור המבנה, אך הן משויכות כעבודות כלליות יותר ואינן מהוות את הבטיחות של המבנה כמו לדוגמה קבלני צבע, קבלני גמר, קבלני אינסטלציה ועוד.

סיווג קבלנים על פי מקצועיות וניסיון

לאחר שקבלן מקבל את האישור להירשם בפנקס הקבלנים, הוא מקבל סיווג מקצועי המעיד על הניסיון והמקצועיות שיש לו. רשם הקבלנים מבצע דירוג מקצועי של כל קבלן רשום על פי סיווג זה, זאת לאחר בחינת האישורים והמסמכים שהקבלן העביר לידיו המאשרים את הידע המקצועי וצבירת הניסיון המעשי שיש לו במהלך השנים. סיווג זה מהווה פרמטר חשוב בשלב בדיקת קבלן רשום, כיוון שעל פי סיווג זה כל קבלן רשום יכול לבצע עבודות בנאיות ופרויקטים בהתאם לסיווג שנקבע לו.

איך לבדוק קבלן רשום?

הקשר בין סיווג מקצועי להיקפי עבודה כספיים

בנוסף לקביעת דרגת המקצועיות של כל קבלן רשום בפנקס הקבלנים, סיווג זה מקנה לכל אחד מהם הקצאה להיקפי עבודה אותם הם יכולים לבצע. ככל שהסיווג של הקבלן גבוה יותר, כך הוא יוכל לבצע עבודות בנייה בהיקפים גדולים יותר שיאפשרו לו להגדיל את הרווח הכלכלי של חברתו. קבלנים המעוניינים להשיג עבודות בהיקפים כספיים גדולים יותר, מוכרחים להתמקצע בתחום עיסוקם ע"י ביצוע עבודות רבות – וכך בהדרגה לעלות בסיווג המקצועי ובאפשרות לגשת אל פרויקטים גדולים ומשמעותיים יותר, שיאפשרו רווח כספי גדול יותר.

מהי המשמעות של בדיקת קבלן רשום?

באמצעות בדיקת קבלן רשום דרך פנקס הקבלנים ניתן לקבל מידע מהימן ומקיף על מקצועיותו של איש המקצוע, כאשר מידע זה מסייע להבין האם אותו קבלן מתאים עבור עבודות הבנייה הדרושות, ויש בידיו את האישורים והניסיון המקצועי לבצע אותן על הצד הטוב ביותר. באמצעות הבדיקה המקוונת ניתן לקבל מידע עדכני בנוגע לקבלן המבוקש, ולוודא כי האישור והרישיון שהוא מחזיק תקף ולא מוקפא או מבוטל מסיבה כזו או אחרת.

במקרה של עבודות בנייה מהותיות העוסקות בתחומים ראשיים, כמו עבודות שלד או חשמל, בעל המקצוע שיוכל לבצע אותן הוא רק קבלן רשום ששמו מופיע בפנקס הקבלנים.

קבלנים רשומים - איך לבדוק

מהם היתרונות של קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים?

הדרישה לקבלני בנייה מוסמכים היא גבוהה, בין אם מדובר על אנשים פרטיים המעוניינים להעסיק אנשי מקצוע בתחום, או מכרזים ופרויקטים גדולים המחפשים קבלנים מקצועיים לביצוע עבודות בנאיות. הסיבה לכך היא ברורה – קיימת עדיפות תמידית לפנייה אל אנשי מקצוע שעברו בדיקת מקצועיות, ומחזיקים בידע רב וניסיון מעשי מרשים בתחום עיסוקם. הרישום בפנקס הקבלנים מעניק מעין חותמת אמינות רשמית לקבלנים המופיעים בו, שזהו פרמטר נוסף וחשוב אותו מחפשים אנשים הזקוקים לאנשי מקצוע.

איך לבדוק אם הקבלן רשום
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רשם הקבלנים העלאת סיווג

רשם הקבלנים העלאת סיווג

כל מי שמכיר את עולם הבנייה מקרוב, כנראה שמע על העלאת סיווג. העלאת סיווג יכולה לשפר את המוניטין שלכם

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!