איגוד הקבלנים

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

איגוד הקבלנים

התאגדות עובדים היא קריטית עבור הצלחתו של כל עובד ועובד בחברה כזו או אחרת, דבר המשפיע בסופו של דבר על תהליכי העבודה והשירות הניתנים לצד שלישי. מהסיבה הזו נוסד איגוד הקבלנים של ישראל, המהווה את הבית המקצועי של כל הקבלנים והבונים בארץ ועליו נפרט בהרחבה במאמר זה.

איגוד הקבלנים – מהו ומהי מטרתו?

איגוד הקבלנים הינו הגוף הרשמי המייצג את קהל בעלי המקצוע מענף הבנייה העוסקים במגוון תחומים הקשורים לענף זה כמו מבנה מגורים, מבנים ציבוריים, מבני תעשייה וכן עבודות בנאיות בתחומי התשתיות, פיתוח, שיפוצים ועוד. מטרת התאחדות איגוד הקבלנים היא לייצג את חברי הקהילה המשתייכים לאיגוד באופן מקצועי ויעיל, כך שהקבלנים השייכים להתאחדות נהנים מסל שירותים מקיף במגוון נושאים.

איגוד הקבלנים

איגוד הקבלנים – פיתוח מבנים בארץ

בנוסף למתן ייצוג מקצועי והולם לחברי האיגוד הרשומים, איגוד הקבלנים נוסד מתוך הרצון לפיתוח בניין הארץ ומתן מענה מתאים עבור מצוקת הדיור והרחבת התשתיות הקיימות. משום כך פועל האיגוד במגוון תחומים הנוגעים לפיתוח מבנים ותשתיות בכל רחבי הארץ כמו עידוד הקמת פרויקטים של תמ"א 38 ו/או פינוי-בינוי, שיווק קרקעות, מכירת דירות מגורים באמצעות מתן מענקים וכן גם נושאים הקשורים לסיוע כספי עבור קבלנים כמו הלוואות מסובסדות, ועוד פעולות הנוגעות למתן אשראי ופתרונות מימון בענף הבנייה.

מי יכול להצטרף אל איגוד הקבלנים?

על מנת לקבל את האפשרות להצטרף כחברים באיגוד הקבלנים, על בעלי המקצוע להחזיק ברישיון תקף ורשמי מטעם משרד הבינוי והשיכון. רישיון זה ניתן לקבלנים רשומים המופיעים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים, שהינו הגוף המפקח מטעם המדינה על תהליכי הרישום בפנקס הכוללים רישום ומחיקת שמות קבלנים, וכן טיפול בהליכי אכיפה וניהול מוסדר של אנשי המקצוע בענף הבנייה.

מיהו קבלן רשום?

המונח קבלן רשום מתייחס אל קבלן בנייה ששמו מופיע בפנקס הקבלנים הרשמי. רישום זה מהווה למעשה אישור כי הקבלן עמד בהצלחה בתנאים המחייבים לרישום, והינו בעל מקצוע איכותי ומקצועי בענף עיסוקו. קבלן רשום בפנקס הקבלנים מחזיק ברישיון קבלן המסמיך אותו לעסוק בעבודות בנאיות על פי התחום והסיווג שהוקצה לו.

האם כל בעל מקצוע בתחום הבנייה מוכרח להיות קבלן רשום?

חשוב להדגיש כי לא כל איש מקצוע העוסק בבנייה מוכרח להחזיק ברישיון קבלן כדי לבצע עבודות. יחד עם זאת, נחקק חוק רישום קבלנים כדי לפקח על תחום הבנייה ובעלי המקצוע העוסקים בענפי הבנייה השונים. לכן עבודות בנאיות בהיקפים גדולים החורגים מהתקנות שנקבעו בחוק, מחויבים להיעשות רק על ידי בעלי מקצוע מקצועיים שקיבלו הסמכה לכך – קרי קבלנים רשומים.

אנשי מקצוע העוסקים בענפים ראשיים בתחום הבנייה ומעוניינים לבצע עבודות בהיקף כספי העולה על 90 אלף ₪, מוכרחים לקבל רישיון לכך ולהירשם בפנקס הקבלנים. עבור בעלי מקצוע העוסקים בענפים משניים, עליהם להירשם בפנקס רק אם היקף העבודה עולה על סכום של 47אלף ₪.

כיצד ניתן להירשם בפנקס הקבלנים?

קבלנים המעוניינים לבצע עבודות בנאיות בהיקפים כספיים גדולים, מוכרחים להוציא לשם כך רישיון קבלן מטעם רשות הבינוי והשיכון, וכך להירשם בפנקס הקבלנים. ביצוע הרישום מבוצע ומפוקח על ידי רשם הקבלנים, שהינה מחלקה ייעודית לנושאים אלו במשרד הבינוי והשיכון. משום כך יש להגיש למחלקה זו

טפסים ומסמכים רלוונטיים לצורך הרישום, ביניהם צריך להיכלל גם מידע מפורט אודות הניסיון המקצועי והמעשי של הקבלן המגיש את הבקשה.

על פי חוק רישום קבלנים, בעלי מקצוע שהם אדריכלים ומהנדסים מוסמכים רשאים להירשם בפנקס הקבלנים, וכך להצטרף כחברים באיגוד הקבלנים. לשון החוק מקלה בתנאי הקבלה עבור קבלנים שאינם רכשו השכלה אקדמאית רלוונטית, ולכן גם קבלנים שרכשו ידע מקצועי במוסד לימודים מקצועי ומוכר יוכלו להגיש בקשה לרישום – זאת בתנאי כי הם רכשו ניסיון מעשי של ארבע שנים רצופות. מנהלי עבודה ללא תעודת השכלה אקדמית או מקצועית יוכלו גם הם להירשם בפנקס הקבלנים, לאחר שיציגו מסמכים המעידים על רכישת ניסיון מעשי בשטח של שש שנים רצופות לפחות.

מהם היתרונות של קבלן רשום על פני קבלן שאינו רשום?

כאמור, קבלת רישיון קבלן רשום איננו מהווה הכרח עבור אנשי מקצוע מענף הבנייה, בהנחה כי הם מבצעים עבודות בנאיות בהיקפים כספיים מוגדרים על פי חוק. רישום קבלן רשום בפנקס הקבלנים מהווה יתרון ברור לעומת קבלני בנייה שאינם רשומים, כיוון שזוהי הדרך בה ניתן להשיג עבודות ופרויקטים בהיקפים גדולים ומשמעותיים – דבר שימנף את ההצלחה המקצועית והכלכלית של החברה.

נוסף לכך, הופעה בפנקס הקבלנים הרשמי מטעם משרד הבינוי והשיכון מעניקה מעין חותמת איכות ואמינות עבור אותו בעל מקצוע, הן בעיני אנשים פרטיים והן יזמים המחפשים בעלי מקצוע מקצועיים, איכותיים ואמינים בתחום שיבצעו עבורם עבודות בנאיות בהיקפים שונים.

כיצד איגוד הקבלנים מסייע לקבלנים רשומים?

תפקידו של איגוד הקבלנים הוא לייצג את קהילת הקבלנים הארצית מול מכלול גופים ציבוריים ומקצועיים, ובכך להעניק ליווי וייעוץ איכותי ויעיל במגוון נושאים בירוקרטיים כמו בנייה חוזית, מיסוי וכלכלה, יחסי עבודה, שיווק ופרסום וכן גם הליכים רגולטיביים מול משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד. בנוסף לנושאים אלו, איגוד הקבלנים מסייע לקבלנים רשומים בהתנהלותם מול רשם הקבלנים לצורך העלאת הסיווג המקצועי שנקבע להם, זאת על פי המסמכים והאישורים המעידים על ניסיונם המקצועי.

סיווג קבלנים והמשמעות בכך

סיווג קבלנים מקנה לקבלנים רשומים את הזכאות לגשת אל מכרזים ופרויקטים בתחום הבניה, בהתאם לסיווג המקצועי שהוגדר להם במעמד קבלת הרישיון. בנוסף לשיוכו של כל קבלן לענף הבנייה בו הוא מתמחה, רשם הקבלנים מגדיר בנוסף דרגות רישיון לכל קבלן רשום המסווגות אותו לעבודות בנאיות בהיקפים ייעודיים. ככל שהסיווג המקצועי של הקבלן גבוה יותר, כך הוא יוכל לבצע עבודות בהיקפים גדולים יותר מבחינה מקצועית וכן גם מבחינה כלכלית.

כיצד איגוד הקבלנים מסייע לציבור הרחב?

נוסף למתן סיוע וליווי מקצועי ויעיל עבור קבלנים מוסמכים, איגוד הקבלנים מעניק שירות נגיש ואפקטיבי גם עבור הציבור הרחב הפונה אליו. משום שהאיגוד מרכז את כל הקבלנים ובעלי המקצוע העוסקים בענף הבניה באופן רשמי ומקצועי, זהו המקום בו הציבור יכול למצוא אנשי מקצוע איכותיים ומנוסים לביצוע עבודות בנאיות שונות. איגוד הקבלנים מעניק מידע מקיף על קבלנים ועבודות בניה, ובאמצעות פניה אל האיגוד באופן טלפוני או מקוון ניתן למצוא מידע רב וחשוב אודות ניסיונו ומקצועיותו של כל קבלן רשום העתיד לבצע פרויקטים שונים.

כיצד ניתן לפנות אל איגוד הקבלנים?

קבלנים רשומים המעוניינים להצטרף כחברים באיגוד, יוכלו לעשות זאת באופן מקוון ופשוט דרך האתר הרשמי של התאחדות הקבלנים בוני הארץ. נוסף לכך, קבלנים יוכלו לקבל מידע מקיף ומועיל אודות מרכזים, פסיקות, הדרכות מקצועיות, הטבות ועוד שלל מידע מקצועי שיסייע לבעלי מקצוע מענף הבנייה. אנשים פרטיים רוכשי דיור, וכן גם יזמים ומשקיעים בתחום הנדל"ן, יוכלו גם הם להסתייע בשירותי האיגוד והמידע הקיים באתר, וכך לקבל מידע חשוב במגוון נושאים כמו תקנים בבנייה, עדכוני חקיקה, שיטות בנייה חדשות, תחזיות עתידיות, נתונים כלכליים ועוד.

איגוד הקבלנים
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רשם הקבלנים העלאת סיווג

רשם הקבלנים העלאת סיווג

כל מי שמכיר את עולם הבנייה מקרוב, כנראה שמע על העלאת סיווג. העלאת סיווג יכולה לשפר את המוניטין שלכם

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!