קבלן מורשה

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

קבלן מורשה

קבלנים רבים העוסקים בענף הבנייה באופן מקצועי מעוניינים לקבל הכרה רשמית לעיסוקם, ולכן עליהם לקבל רישיון ייעודי לכך המכיר בהם כקבלנים מורשים מטעם המדינה. התואר של קבלן מורשה מעניק לקבלן הבנייה יתרונות רבים וחשובים, אך כדי שיוכל לקבלם עליו לעמוד בכמה תנאים מחייבים בהתאם לתקנות המופיעות בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות.

במאמר הנוכחי נפרט מיהו למעשה קבלן מורשה, מהי המשמעות בקבלת רישיון מסוג זה, אילו קריטריונים על הקבלן לעבור ואילו יתרונות הוא יוכל להרוויח מכך.

קבלן מורשה

מיהו קבלן מורשה?

קבלן מורשה הוא קבלן בנייה ששמו מופיע בפנקס הקבלנים הרשמי של משרד הבינוי והשיכון. משום כך, מדובר על בעל מקצוע שקיבל את ההכרה הרשמית לעיסוקו, זאת על פי תחום העיסוק בו הוא מתמחה בין אם מדובר על ענף בנייה ראשי ו/או משני. קבלנים העוסקים בכמה ענפי מקצוע צריכים לקבל רישיון נפרד לכל תחום עיסוק, זאת כדי להיות מוכרים כקבלנים מורשים מבחינה חוקית.

כיצד ניתן להפוך להיות קבלן מורשה?

המשמעות של קבלן מורשה קשורה למעשה אל קבלת ההרשאות החוקיות לבצע עבודות בנייה על פי הכשרתו המקצועית והניסיון שצבר. כיוון שתחום זה נמצא בפיקוח של משרד הבינוי והשיכון, רק קבלנים שעמדו בתנאים שמגדיר החוק יוכלו לקבל את הרישיון המיוחל של קבלן מורשה. משום כך הדרך לקבל את ההכרה והרישיון היא באמצעות פנייה אל רשם הקבלנים, שהוא הגוף הרשמי מטעם המדינה הממונה להעניק הרשאות אלו.

הגשת הבקשה להיות קבלן מורשה עוברת דרך רשם הקבלנים, הבוחנים את פרטי הבקשה והמסמכים הרלוונטיים אליה, ובהתאם לכך מחליטים האם לאשר את הבקשה או לסרב בנימוק מפורט. לאחר אישור הבקשה, שמו שם הקבלן נכנס אל פנקס הקבלנים הארצי כך שהקהל הפרטי, חברות, יזמים וגופים נוספים יוכלו לפנות אליו לביצוע עבודות בנייה באופן מפוקח.

באילו קריטריונים על הקבלן לעמוד?

בחינת זכאותו של קבלן להכרה כקבלן מורשה תלויה ביכולתו המקצועית והמעשית, ולכן עליו להציג הוכחות להכשרה והניסיון שהוא צבר במהלך עבודתו בשטח. על פי סעיף 4 בחוק רישום קבלנים, קבלנים הזכאים להיכנס לפנקס הקבלנים הינם אנשי מקצוע הרשומים בפנקס האדריכלים והמהנדסים, נוסף על צבירת ניסיון מעשי של שנתיים לפחות. לפי המשתמע מכך, ניתן להבין כי רק מהנדסים ואדריכלים שעברו הכשרה אקדמית יכולים להיכלל בהגדרת קבלן מורשה.

כיוון שלא כל בעלי המקצוע בתחום רכשו השכלה אקדמית של ארבע שנים, קיימת אפשרות גם לבעלי הכשרה מקצועית בתחום הנדסאים או טכנאים להגיש בקשה לקבלת רישיון קבלן מורשה, זאת במידה והם צברו ניסיון מעשי של ארבע שנים לפחות.

מהם היתרונות של קבלן מורשה?

למרות שישנו חוק הקובע את נושא הרישום של קבלנים מורשים, יש להדגיש כי החוק לא מחייב באופן רשמי את כל בעלי המקצוע בענף הבנייה אלא רק את אלו העוסקים בענפים ראשיים, ולכן ניתן למצוא קבלנים רבים המבצעים עבודות ופרויקטים שונים ללא רישיון והכרה כקבלן מורשה. על אף שאין זו חובה חוקית, ידוע כי לקבלן מורשה יש יתרונות רבים לעומת קבלן רגיל שלא עבר את ההליך הבירוקרטי לקבלת הרישיון.

משום שקבלן מורשה הוא בעל מקצוע שנבחן באופן יסודי מבחינת מקצועיות וידע, רישומו בפנקס הקבלנים מהווה חותמת רשמית לאיכותו ואמינותו ולכן הוא צפוי לקבל פניות רבות יותר לביצוע עבודות, כיוון שאנשים פרטיים וכן גם יזמים מעדיפים שאיש מקצוע מוסמך בתחומו יבצע עבורם עבודות בנייה איכותיות.

קבלן מורשה
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רשם הקבלנים העלאת סיווג

רשם הקבלנים העלאת סיווג

כל מי שמכיר את עולם הבנייה מקרוב, כנראה שמע על העלאת סיווג. העלאת סיווג יכולה לשפר את המוניטין שלכם

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!