קבלן רשום 131

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

קבלן רשום 131

חוק רישום קבלנים משנת 1969 מגדיר באופן חוקי וברור אילו בעלי מקצוע רשאים לבצע עבודות בנאיות מסוגים שונים, כאשר קיים על בעלי מקצוע אלו פיקוח עקבי מטעם המדינה בכדי למנוע הפרת תקנות הקבועות בחוק. על אף החיוניות של חוק זה לצורך הענקת ביטחון לדיירים המאיישים את המבנים, החוק איננו מסדיר באופן אבסולוטי את נושא הרישום של קבלני שיפוצים בענף הבנייה.

במאמר זה נעסוק בנושא של רישיון קבלן שיפוצים, המוכר גם בתיאור קבלן רשום 131, ביתרונות של קבלת רישיון מסוג זה, הליך קבלת הרישיון והדרך לייעול הליכי הרישום הבירוקרטיים עבור קבלני שיפוצים המעוניינים לקבל הכרה רשמית לעיסוקם.

מהו קבלן רשום 131?

כאמור, קבלן רשום 131 הינו למעשה קבלן בנייה העוסק בתחום השיפוצים. איש מקצוע מסוג זה מתמחה במגוון עבודות בתוך ומחוץ למבנה, כאשר הליך עבודתו נשען בעיקרו על ביצוע תיקונים ושדרוגים של אלמנטים קיימים במבנה כמו הוספת קירות מגבס, תיקון והחלפת ריצוף במבנה, החלפת מערכת אינסטלציה קיימת, צביעה וסיוד של חדרים במבנה וכו'.

בכדי שעבודתו של קבלן השיפוצים תימצא תחת פיקוחה של המדינה, עליו לעמוד בתקן 131 המוגדר בחוק הכולל רישום בירוקרטי אצל רשם הקבלנים הממונה מטעם משרד הבינוי והשיכון, ובכך קבלת רישיון קבלן שיפוצים מוסמך.

קבלן רשום 131

האם קיימת חובת רישום לכל לקבלני השיפוצים?

עבודות שיפוצים במבנים אינן מחייבות את בעלי המקצוע להחזיק ברישיון רשמי לכך, ולכן כיום ניתן למצוא מגוון שיפוצניקים המבצעים עבודות ופרויקטים שונים ברחבי הארץ מבלי ששמם מופיע בפנקס הקבלנים. למרות שהם אינם עוברים על החוק, המדינה פועלת ללא לאות להסדרת עניין זה בכדי שגם קבלני השיפוצים יחויבו לעבוד תחת פיקוח ממשלתי, וכך יבטיחו כי עבודתם תעשה באופן האיכותי והמקצועי ביותר.

מהם היתרונות של קבלן רשום 131?

על אף חוסר חובת הרישום, קיימים יתרונות רבים עבור אנשי מקצוע הבוחרים להתחיל עם הליך רישום של קבלן רשום 131. כיוון שבמעמד זה הקבלן נמצא תחת פיקוח של רשם הקבלנים הממשלתי, הוא מקבל באופן מידי את האסמכתא לכך שהוא קבלן שיפוצים מקצועי, מיומן ואיכותי כיוון שהוא עמד בהצלחה בתנאים שהמדינה הציבה לו – דבר המעניק לו יתרון מובהק על פני קבלני שיפוצים אחרים שאינם מחזיקים ברישיון של קבלן מורשה.

בנוסף, רק קבלן רשום 131 רשאי לגשת לביצוע עבודות בנייה הכוללות תוספות בנייה או עבודות בתחום השיפוץ עבור משרדים ממשלתיים, עבודות שיאפשרו לו למנף את הצלחתו הכלכלית והמוניטין המקצועי שלו.

כיצד ניתן להפוך להיות קבלן רשום 131?

בכדי שקבלן שיפוצים יקבל את האפשרות לרישיון קבלן מורשה בתחום השיפוצים, עליו להגיש טפסי רישום לרשם הקבלנים הכוללים אישורים להכשרתו המקצועית וצבירת הניסיון המעשי. אישורים אלו כוללים תעודת סיום ממוסד השכלה להנדסאים, נוסף על מסמכים המעידים כי הקבלן צבר את הניסיון המעשי שלו במשך חמש שנים רצופות. נוסף לכך, על הקבלן לעבור מבחני הכשרה ייעודיים בכדי לקבל רישיון 131.

כיצד לייעל את הליכי הרישום עבור קבלן שיפוצים?

כמו כל הליך בירוקרטי אחר, גם תהליך רישום קבל ורשום 131 כרוך באינספור שלבים ומסמכים שונים העשויים לפגוע בעבודתו השוטפת של בעל המקצוע המעוניין לקבל רישיון לעיסוקו. משום כך מומלץ לייעל את הליכי הבקשה באמצעות חברה מקצועית המתמחה ברישום קבלנים אצל רשם הקבלנים שתעניק לקבלן ייצוג מקצועי, איכותי ויעיל עד לקבלת הרישיון המיוחל שיאפשר לו לעסוק בעבודתו באופן רשמי ולמנף את הצלחת חברתו בהתאם.

קבלן רשום 131
לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

רישום קבלנים סיווג

רישום קבלנים סיווג

כל קבלן שמבצע רישום קבלנים לפנקס הקבלנים מסווג בדרגת סיווג 1. כעבור שנה, הקבלן  יוכל להגיש בקשה להעלאת סיווג

רישום קבלן 

רישום קבלן 

כאשר קבלן רשום למעשה זוהי אסמכתא המעידה על כך שהקבלן מוכר על ידי הרשויות. על ידי כך ניתן להיות

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים

רישום קבלן שיפוצים מתבצע אצל רשם הקבלנים בפנקס הקבלנים. רישום זה מאמת כי מדובר בקבלן ישר שעובד עם רישיון

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר

רישום קבלן מוכר הוא תהליך יחסית ארוך בעל בירוקרטיות ותנאים שונים שמתבצע אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. מהו

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם

הוצאת רישיון קבלן ניתנת בשתי דרכים- דרך עצמאית בה יש להגיש את כלל המסמכים לרשם הקבלנים והדרך השנייה היא

קורס קבלן בניין

קורס קבלן בניין

מעוניינים להיות קבלני בניין? לשם כך יש לעבור קורס מנהל עבודה, לצבור מעט ניסיון ולאחר מכן לעבור קורס קבלן

התקשרו עכשיו