קורס קבלן רשום והרווח שהוא מפיק

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

יותר ויותר קבלנים, כאלו שהם טריים ועוסקים רק שנים בודדות בתחום, לצד קבלנים עם קילומטראז' וותק רב, מקפידים לעבור כיום קורס קבלן רשום. מה מביא את אותם קבלנים, בגיל לא פשוט, בו לפעמים "שריר הלמידה" כבר נתפס, להתחיל לחבוש מחדש את ספסל הלימודים? יובל סגל, המלווה קבלנים בתהליך הרישום בפנקס הקבלנים ומייעץ בכל הנוגע להכוונה ללימודי קורס קבלנים, מספר ופורט את היתרונות.

למה צריך בכלל קורס קבלנים?

מעטים הם העבודות שמצד אחד כל כך סבוכות, מורכבות, עתירות בדקויות ובפרטים ומצד שני, אי עמידה בדיוק מוחלט בדרישות ולו הזעירות ביותר,  כרוכה בסכנת חיים ממשית. תחום הבניה הוא אחד מאלו והקבלן, צריך להתמודד עם בנית בנין, על כלל החישובים ההנדסיים, הדיוק בחומרים, התכנון וקריאת המצבים, כדי שהבניין יעמוד על כנו בצורה מדויקת. טעות אחת, למשל בחיזוקי היציקה וכד' – עלולה להיות קריטית.

נדמה זאת למקצוע הרפואה. גם שם פרט לא נכון, מינון לא נכון, או גישה לפעולה שאינה מדויקת, עלולה להיות קטלנית. אלא שבניגוד לרופאים הלומדים מספר רב של שנים, חלק מהקבלנים למדו "מהחיים" ומהשטח ולא בהכרח בצורה מסודרת. גם אלו שפועלים בתחום כבר שנים רבות וניסיונם רב, תמיד יתקלו בדברים חדשים. סוגי מבנים אחרים, תוכניות מורכבות אחרות, חומרים אחרים שנכנסו לשימוש ועוד ועוד. אין מבנה, או פרויקט הדומה לקודמו ותמיד נדרשת התעדכנות והתחדשות ולימוד נוסף.

יתרונות קורס קבלן רשום

משכך, מי שעושה קורס קבלן רשום, בעצם מעשיר ומרחיב את ידיעותיו בתחום, לומד דברים חדשים ומתעדכן, שומר על כשירות ובעיקר ממשיך להתמקצע. אם נחזור לרופאים, הרי שגם הם מידי פעם יוצאים להשתלמות, למרות ההשקעה שלהם בלמידה הראשונית. קבלן, הרוצה להפוך למוביל- ממשיך ללמוד חומרים מקצועיים, אותם הוא מיישם בבניה העתידית, כך שהרווח שלו כפול: סטנדרט הבניה שלו עולה וכן הוא מקבל כלים רבים היכולים לעזור לו בשטח ולעיתים גם לחסוך עבורו כסף רב.

יתרון בולט וחשוב לא פחות, טמון בהכרה של המסיימים למעשה את קורס קבלן רשום אל מול רשם הקבלנים. רשם הקבלנים הוא הגוף המנהל את פנקס הקבלנים במשרד השיכון והוא המנפיק את תעודות הקבלן הרשום. מי שמוגדר כקבלן רשום, נהנה מהטבות רבות, שהמרכזית שבהן, היא היכולת להשתתף במכרזים ובעבודות רחבות היקף, בפרויקטים גדולים ובעבודות ממשלתיות ובכך בעצם מאפשר לעסק שלו לגדול ולהתפתח.

כדי שקבלן יהפוך לרשום, עליו להוכיח בין השאר ניסיון והשכלה וכן לעמוד בקריטריונים נוספים ומחמירים. עצם ההשתתפות בקורס קבלן רשום (גם אם אינך עדין קבלן רשום בפועל), מסייעת רבות בתהליך מול רשם הקבלנים ובהצלחת היתכנות הרישום. מכאן נובע, שקורס קבלן רשום יעיל גם בקרב קבלנים רשומים השומרים על כשירות עבודה וקונים לעצמם ידע מתקדם וגם בקרב קבלנים הרוצים להיכנס תחת כנפי ההגדרה של קבלן רשום.

מה כולל קורס קבלן רשום?

כאמור, עולם הבניה הוא עולם ומלואו והחומר בו עצום ורחב. יהיה זה יומרני לטעון שניתן ללמד לעומק מגוון רחב כל כך של נושאים, בפרק זמן קצר כל כך (בסה"כ, הקורס אינו לימודי הנדסה עוד לפני שהקבלן התחיל לעסוק בתחום ואורך שנים רבות. מדובר בקורס לאנשים עובדים, לתקופה קצרה, המותאמת לשילוב בין עבודה ללימודים). יחד עם זאת, הקורס מבקש להקנות כמה שיותר כלים, בהם יכול להיפגש הקבלן במהלך עבודתו.

לפיכך, הסילבוס של הקורס (שכמובן משתנה בין מכללה למכללה ובין תוכנית לימודים אחת לאחרת), כולל טעימה על המזלג משלל רחב מאוד של תהליכים ומיומנויות בבניה וסקירת חידושים. כך אפשר לעסוק גם בבניה בחומרים מתקדמים וגם ביציקות בטון. המטרה היא לתת מבט מגובה ובהסתכלות מקרו, כדי לאפשר ללומדים לגעת בתחומים רבים ומי שבוחר להתמקצע בנקודה ספציפית, יכול לעשות זאת בהמשך. יחד עם זאת, חשוב להדגיש, שעל אף הנאמר לעיל, חומרי הלימוד מקצועיים לחלוטין וברמה גבוהה מאוד ומועברים ע"י מיטב אנשי המקצוע בתחום.

יתרונות קורס קבלן רשום

חשוב לדעת, כי תכני קורס קבלן רשום, אינם עוסקים רק בהיבטי בניה, הנדסה וכדו' אלא מכילים גם עיסוק בעולמות משלימים, עימם נפגש קבלן הבניין לאורך חיי הפרויקט, משלב הגשת המכרז ועד שלב המפתח. בין השאר עוסק הקורס גם בדיני עבודה, מיסוי, שירות לקוחות, מערכים לוגיסטיים והזמנות, התמודדות מול בלת"מים, היכרות כלי בניה ומכונות ורכישת מיומנויות נוספות. בחלק מן המכללות אף נערכים השתלמויות חוץ באתרי בניה גדולים ומפגשי נטוורקינג בין קבלנים.

'קבלן רשום IL', הנה חברת ליווי וייעוץ לקבלנים, אל מול רשם הקבלנים ובהכוונה ללימודים במקצועות הבניה השונים. נשמח להדריך ולסייע לך בבחירת המסלול הטוב ביותר שיאפשר לך להתפתח ולצמוח.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

טפסים לרשם הקבלנים

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו