רישיון קבלן שיפוצים

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

 

רישיון קבלן שיפוצים

מתוך כלל התחומים בענף הבניין, תחום השיפוצים הוא התחום בו ניתן למצוא את הכמות הגדולה ביותר של קבלנים שאינם רשומים ואינם מורשים על פי החוק. ואכן, החוק בישראל מחייב כל קבלן, לרבות קבלן שיפוצים, לאחוז ברישיון מתאים ולהירשם בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. העניין הוא, שקבלן שיפוצים בלתי מורשה, מוגבל מאוד בהיקף הפרויקטים בהם הוא יכול לקחת חלק ועל אף שרבים מוצאים את פרנסתם גם במגבלות הללו, הרי שהוצאת רישיון קבלן שיפוצים יכולה לפתוח בפניהם שוק עצום שלא יכלו לפנות אליו קודם לכן. אז איך מוציאים רישיון קבלן שיפוצים? מי יכול להוציא רישיון כזה ומהם התנאים בהם צריך לעמוד המבקש בכדי לקבל את הרישיון? על שאלות אלו ועוד, ממש כאן בשורות הבאות.

 

האם קבלן מורשה זה אותו דבר כמו קבלן רשום?

התשובה היא בהחלט כן. על פי החוק במדינת ישראל, כל קבלן בכל תחום חייב לאחוז ברישיון מתאים מטעם המשרד הממשלתי שאחראי על הענף בו הוא עוסק. בתחום הבניין, משרד ממשלתי זה הוא משרד השיכון, אם כי על כל תהליך ההכשרה של הקבלן אחראי דווקא משרד העבודה והרווחה. בענף הבניין, כל קבלן שמוציא רישיון נרשם במאגר נתונים הנקרא פנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. במילים אחרות, כל קבלן שמקבל רישיון הופך להיות קבלן רשום בפנקס הקבלנים, וכל קבלן שרשום בפנקס הקבלנים הוא גם קבלן מורשה. על כן, הוצאת רישיון קבלן שיפוצים הופכת אתכם אוטומטית לקבלני שיפוצים רשומים.

 

האם קבלן שיפוצים מקבל רישיון ייחודי לשיפוצים?

גם פה התשובה היא כן. פנקס הקבלנים הוא לא סתם רשימה ארוכה של קבלנים בעלי רישיון, אלא מאגר מידע המחולק לקטגוריות שונות וסיווגים שונים, המבחינים בין סוגי הקבלנים ובין סוגי הפרויקטים שכל אחד מהם יכול לעסוק בו. כך למשל, קבלן אינסטלציה שמקבל רישיון קבלן, יכול להשתמש ברישוי שניתן לו אך ורק לעבודות אינסטלציה כפי שהן מוגדרות בתקנות. קבלן שמעוניין להפוך לקבלן בנייה רשום, צריך לעמוד בקריטריונים של עבודות הנדסה בנאיות ולקבל את הרישיון הנדרש לרישום בסיווג זה. והמסקנה: רישיון קבלן שיפוצים מעניק לכם את הרשות לבצע פרויקטי שיפוצים אך לא מעניק לכם את הרשות לבנות מבנה מן המסד ועד הטפחות, או לתכנן מערכת חשמל שנמצאת באחריותו של קבלן חשמל.

 

איך מוציאים את הרישיון קבלן שיפוצים?

הוצאת רישיון קבלן שיפוצים מתחילה בבחינת הזכאות של המבקש וזכאות זו תלויה בעמידתו בשני קריטריונים מרכזיים: השכלה מקצועית וותק מקצועי, קרי על המבקש להיות בעל השכלה מקצועית בתחום השיפוצים ולהיות בעל ותק מקצועי של מספר שנים מינימלי כפי שמוגדר בתקנות. מאחר ותחום השיפוצים הוא תחום גנרי יחסית, את הלימודים הרשמיים בתחום יש להשלים במסגרת לימודי תעודה במוסד לימוד שהוכר לשם כך על ידי משרד העבודה והרווחה ועל בסיס תכנית לימודים שכוללת את כל נושאי הלימוד המחויבים על ידי משרד העבודה והרווחה. במידה ואתם עומדים בקריטריונים הללו ויש לכם כבר את ההשכלה והוותק הנדרשים, תוכלו להגיש בקשה מסודרת לרשם הקבלנים במשרד השיכון, לצרף תצהירים ואסמכתאות לעניין השכלתכם והוותק שלכם ואם אין בעיות מיוחדות, תוכלו לקבל רישיון קבלן שיפוצים בתוך זמן קצר. אם אינכם עומדים בקריטריונים, יהיה עליכם להשלים את החסר וחשוב שתעשו זאת אך ורק על פי ההנחיות, למשל להשלים את הלימודים החסרים אך ורק במסגרת מוסד לימודים מוכר ועל בסיס תכנית לימודים מוכרת לצורך רישום קבלן.

 

 

למה להוציא רישיון קבלן שיפוצים?

ובכן, קבלן מורשה הוא המצב החוקי היחיד שקיים ואם חשוב לכם לעבוד על פי החוק, אתם צריכים להוציא רישיון מתאים, אבל זאת רק ההתחלה. קבלן ללא רישיון לא יוכל להשתתף במכרזים ממשלתיים וציבוריים בכלל, לא יוכל להשתתף במרבית המכרזים הפרטיים ולא יוכל לפנות לפלח שוק הולך וגדל של אנשים שאינם מעוניינים לעבוד עם קבלנים שאינם רשומים. מרגע שהוצאתם רישיון קבלן שיפוצים, נפתח בפניכם למעשה שוק עצום שלא היה נגיש עבורכם קודם לכן, שוק שמאפשר לכם לשכלל את היכולות שלכם, לקחת פרויקטים גדולים הרבה יותר ורווחיים הרבה יותר, כך שפרט לעניין המוסרי של עמידה בחוק, להוצאת רישיון יש גם סיבות עסקיות טובות.

 

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו