העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן

פנו אלינו עוד היום לקבלת רישיון קבלן במהירות

אנו מתמחים בהוצאת רישיון קבלן במהירות שיא ובמחיר הזול בארץ

ניסיון של 18+ שנים בהוצאת רישיון קבלן בכל רחבי הארץ

לייעוץ ראשוני ללא עלות וקבלת הצעת מחיר פנו אלינו עוד היום

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו עכשיו:

האם כל קבלן הוא קבלן רשום? כיצד העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן תאפשר לקבלן להירשם בפנקס הקבלנים? ובכן, כדי להירשם כקבלן רשום בפנקס הקבלנים הישראלי, על הקבלן לענות על מס' קריטריונים. למשל, הצורך בהשכלה רלוונטית לעבודתו של קבלן רשום. כאשר מדברים על השכלה רלוונטית לתחום קבלנות הבניין, מדברים למשל על לימודי הנדסה. ומאחר שלא כל קבלן הוא גם מהנדס, העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן היא מה שמאפשר לקבלנים להירשם כקבלנים רשומים. נרחיב בשורות הבאות, המשיכו לקרוא.

מה צריך כדי להירשם בתור קבלן רשום?כיצד העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן תאפשר לקבלן להירשם בפנקס הקבלנים? ובכן, כדי להירשם כקבלן רשום בפנקס הקבלנים הישראלי

התהליך של בקשת רישום בפנקס הקבלנים הרשומים הישראלי הוא לא רק ארוך ומורכב, אלא גם מצריך לענות על קריטריונים מאוד ברורים. מבחינת השכלה וניסיון, למשל, הקבלן צריך להציג הסמכות רלוונטיות בתחום הנדסה, מנהל עבודה מוסמך או הנדסאי.

מעבר לכך שעל הקבלן להציג השכלה רלוונטית בתחומים הנ"ל, החוק דורש שלאותו איש מקצוע יהיה ניסיון בלתי מבוטל באותו התחום שלמד. למשל, מהנדס חייב להציג ניסיון עבודה של שנתיים מתוך חמש השנים האחרונות, כאשר הנדסאים צריכים להציג ניסיון של 4 שנים מתוך 8 השנים האחרונות. זאת, בעוד שמנהל עבודה צריך להציג ניסיון עבודה של שש שנים מתוך 12 השנים האחרונות.

המורכבות של רישום קבלן ללא השכלה רלוונטית – יש פתרוןומאחר שלא כל קבלן הוא גם מהנדס, העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן היא מה שמאפשר לקבלנים להירשם כקבלנים רשומים. נרחיב בשורות הבאות

אין ספק, שהקריטריונים האלו מהווים מכשלה מהותית עבור קבלנים אשר רוצים לקבל רישיון עבודה ולעבוד בצורה חוקית על הפרויקטים השונים. בסופו של דבר, לא משנה עד כמה עבודתו של הקבלן תהיה איכותית, אם הוא לא קבלן רשום הוא לא יכול להשתתף בהמון סוגים של מכרזים, הוא לא יכול להציג תו איכות על עבודותיו ללקוחות ועוד. עם זאת, רובם של הקבלנים לא בהכרח למד הנדסת בניין או ניהול עבודה.

עקב סיבה זו של חוסר בלימודים השכלתיים רלוונטיים בתחום ההנדסה, רבים מן הקבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים פשוט מרימים ידיים ונוטשים את תהליך הרישום. וחבל שככה, כי יש פתרון והוא נקרא העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן כחוק.

העסקת מהנדסים לצורך רישום קבלניםרבים מן הקבלנים שרוצים להירשם כקבלנים רשומים פשוט מרימים ידיים ונוטשים את תהליך הרישום. וחבל שככה, כי יש פתרון והוא נקרא העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן כחוק.

בפועל, גם אם אין לכם את הלימודים ההשכלתיים הרלוונטיים בתחום ההנדסה, ישנן כמה שיטות להתגבר על החסם הזה. אחת מן השיטות לרישום קבלן ללא השכלה רלוונטית היא,  להעסיק מהנדס לצורך רישום קבלן. במילים אחרות, אתם ממש לא צריכים להיות מהנדסים בעצמכם, אלא פשוט צריכים לשכור אנשי מקצוע (מהנדסים) שימלאו את תפקידם. בפועל, בדרך כלל אתם תהיו חייבים לשכור 2 אנשי מקצוע. מדובר על מנהל עבודה, מהנדס או הנדסאי, כאשר ניתן לפי החוק ששניהם ימלאו את אותה פונקציה.

העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן – יש קריטריונים למהנדס?העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן – יש קריטריונים למהנדס?

אכן כן, כדי לבצע העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן, צריך לוודא שהמהנדס שתשכרו יענה על הקריטריונים שציינו בתחילת המאמר, כלומר המהנדס צריך להציג את שנות הניסיון בתחום כנדרש בחוק. כמו כן, המהנדס לא יוכל לעבוד אצל 2 קבלנים במקביל, משמע, אתם, בתור קבלנים, תהיו המעסיקים היחידים של אותו מהנדס בניין.

לבסוף, עליכם להציג חוזה עבודה או חוזה התקשרות מסודר, והמהנדס חייב להיות מועסק על ידיכם במשך כל התקופה שבה אתם תהיו בתור קבלנים רשומים. אז כפי שאנחנו רואים, אם אתם קבלנים איכותיים ואתם חסרים בהשכלה הרלוונטית, יש פתרונות לכך. העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן מאפשרת לכם לעבוד בתור קבלנים רשומים, מה שיאפשר לכם, בסופו של דבר, לגרוף רווחים הרבה יותר גבוהים.

מה תפקידו של מהנדס בניין ומנהל עבודה בפרויקט בנייה?העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן מאפשרת לכם לעבוד בתור קבלנים רשומים, מה שיאפשר לכם, בסופו של דבר, לגרוף רווחים הרבה יותר גבוהים.

מהנדסים אחראים על תכנון, בנייה ותחזוקה של מבנים. הם אחראים לבטיחות דיירי הבניין ולוודא שהבניין עומד בכל החוקים והתקנות הרלוונטיות. בתוך כך, אפשר להגיד שתפקידו של מהנדס בניין הוא לוודא שהמבנה בטיחותי ותקין. ובעידן בו מדברים המון על שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית, המהנדסים גם פועלים כדי לוודא שהבניין חסכוני באנרגיה.

מהנדסי בניין בודקים מבנים לבטיחות, עיצוב ויעילות, כאשר הם יבצעו בדיקת מבנים, יתכננו את אותם המבנים, יהיו אחראיים על ניהול והקמה של מבנים, יעריכו השפעות סביבתיות על מבנים ועוד. בנוסף, המהנדסים אחראים על תכנון, התקנה ותחזוקה של המערכות המכניות במבנה אם יש כאלו, החשמל והאינסטלציה בבניינים.

בנוסף למהנדס, בפרויקטים של בנייה קיים גם מנהל העבודה אשר מנהל ומכוון את העובדים. מנהלי העבודה אמונים על בטיחות אתר הבנייה ודואגים שכל העבודה נעשית על פי דרישות הפרויקט. כמו כן, אחראי מנהל העבודה לתת הנחיות ופקודות על מנת לוודא שהעבודה תסתיים בזמן. המנהלים גם אחראים לתיאום עם מנהלי עבודה, אנשי מקצוע או מפקחים אחרים באתרים שונים על מנת למנוע תאונות עבודה.

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

תוכן עניינים

לשיתוף מאמר זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מעוניין ברישיון קבלן רשום?

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

קבלן שירות

מאמרים נוספים

התקשרו עכשיו